Paměť a dějiny č. 2/2016

Paměť a dějiny č. 2/2016 - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 2/2016.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paměť a dějiny č. 2/2016 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 2/2016 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Válka skončila, násilí pokračuje, to je motto nového čísla revue Paměť a dějiny. Kolaborace, válečné zločiny, jejich potrestání a poválečné stíhání je prezentováno především na osudech konkrétních nositelů moci, případně těch, kdo si u mocných chtěli „přihřát polívčičku“. Odborník na bezpečnostní složky Petr Klinovský tak píše o dozorcích z tábora v Letech, Jan Vajskebr o generálovi SS Bernhardu Vossovi popraveném po válce v Československu. Jiří Plachý představuje příběh jiného špičkového nacisty, Kurta Richtera, kterého pro změnu před „provazem“ zachránil prezident Zápotocký a spolupráce s StB. Pavel Zeman líčí osudy českých Němců, kteří se zapojili do programu řízeného vyvražďování, eufemisticky nazývaného eutanázie. Rozhovor s Katarínou Zavackou přináší detaily o československém podílu na organizaci poválečných soudních tribunálů. Prokop Tomek se ve své studii věnuje Ladislavu Nižňanskému, kterého jeho angažmá v německých protipartyzánských oddílech dostihlo ještě desítky let po válce. Výročím atentátu na Heydricha se zabývá pečlivá rekonstrukce bojů v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici z pera vojenského poradce filmu Anthropoid Pavla Kmocha. Popis osudů rodiny Růtových, kteří jako první ve svém žižkovském bytě ukrývali právě parašutisty z Anthropoidu, přidal badatel Vlastislav Janík. Tím ale výčet poutavých textů nového čísla nekončí, proto kupujte, objednávejte a čtěte revue Paměť a dějiny!


... a dějiny č. 2/2019 Novinka Skladem. Paměť a dějiny č ... Kniha Paměť a dějiny č. 1/2020 | Dobré Knihy.cz ... . 2/2019 ... V aktuálním čísle revue Paměť a dějiny najdete mimo jiné rozsáhlý článek Adama Hradilka s názvem Neskutečný příběh Věry Sosnarové. Tato žena dlouhé roky veřejně vystupuje jako oběť téměř dvacetiletého věznění a krutého zacházení ... - Paměť a dějiny č. 2/2016 Paměť a dějiny č. 2/2016 Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režimů 2016 Druhé číslo revue Paměť a dějiny se věnuje kulatému výročí „srpnové okupace". Filozof a teolog Wolfram Tschiche ve vzpomínkově laděn ... Paměť a dějiny č. 2/2017 | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Filozof a teolog Wolfram Tschiche ve vzpomínkově laděném textu píše o tom, jak ho události v Československu přiměly definitivně se vymezit vůči komunistickému režimu ve své zemi, tehdejší NDR. Paměť a dějiny č. 2/2015 . Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režim ů ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY