Jan Hus, husitství a husitské války: Válka a konflikt v české literatuře

Jan Hus, husitství a husitské války: Válka a konflikt v české literatuře - Matouš Jaluška (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Matouš Jaluška (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Hus, husitství a husitské války: Válka a konflikt v české literatuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Hus, husitství a husitské války: Válka a konflikt v české literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Matouš Jaluška (ed.),. Číst Jan Hus, husitství a husitské války: Válka a konflikt v české literatuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor textů, které se v rámci 600. výročí upálení Jana Husa v Kostnici zaměřují na ohlas jeho učení a celého husitského hnutí v kultuře 15. věku, ale i následujících staletí, přináší interdisciplinární přesahy a kombinuje medievistická témata se studiem druhého života Jana Husa a jeho následovníků. Předložené studie ukazují, že i přes devastační účinek husitských válek se stalo Husovo učení důležitým inspiračním zdrojem pro nově se formující reformační kulturu nejen českých zemí a poskytlo originální podněty pro literaturu či výtvarné umění budoucích dob, zejména v rámci dlouhodobého procesu konstrukce a emancipace českého národa. V. kongres světové literárněvědné bohemistiky se uskutečnil ve dnech 29. června – 4. července 2015 v Praze. Zúčastnilo se celkem 150 účastníků z dvaceti zemí světa (Austrálie, Belgie, Bulharsko, ČR, Francie, Chorvatsko, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Švýcarsko, Turecko, USA, Velká Británie); z ČR bylo celkem 75 účastníků, čili přesně polovina (vše počítáno podle sídla instituce, kde působí). Hlavním pořadatelem byl Ústav pro českou literaturu Akademie věd ČR , v. v. i., spolupořadateli Ústav české literatury a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Ústav bohemistických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve spolupráci s Ústavem slovenskej literatúry SAV a Památníkem národního písemnictví.Záštitu nad akcí přijali předseda senátu Milan Štěch, ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman, předseda Akademie věd ČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. a radní hl.m. Prahy Jan Wolf.


...orických měst a městeček České republiky Petr David pdf ulozto ... Jan Hus v textech dvou autorů z počátku 17. století ... ... . Aby láska v rodinách proudila Jiřina Prekopová epub. Access VBA: Výukový kurz Richard Shepherd kniha online. ... Armstrongova válka Daniel Coyle epub. Arnošt Vašíček Turecké záhady. A. Audhild Solbergová Válka proti Superkrávám. Adam a koleno Dagmar Urbánková epub. Adele Caroline Sandersonová pdf. Advent Gregoire de Kalbermatten epub. Alexova dobrodružství v zemi čísel: Výprava do úžasného sv ... Jan Hus v textech dvou autorů z počátku 17. století ... . Alexova dobrodružství v zemi čísel: Výprava do úžasného světa matematiky Alex Bellos pdf. ... Antologie české poezie II. díl (1986-2006) epub ... V. kongres světové literárněvědné bohemistiky Válka a konflikt v české literatuře Jan Hus, husitství a husitské války a jejich dopad na českou kulturu Daniel Soukup, Matouš Jaluška ... Jan Hus, husitství a husitské války: Válk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY