Čtení o Dantovi Alighierim: Prostory, postavy a slova

Čtení o Dantovi Alighierim: Prostory, postavy a slova - Martin Pokorný (ed.) | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Pokorný (ed.)
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtení o Dantovi Alighierim: Prostory, postavy a slova.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtení o Dantovi Alighierim: Prostory, postavy a slova ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Pokorný (ed.). Číst Čtení o Dantovi Alighierim: Prostory, postavy a slova Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtení o Dantovi Alighierim je první samostatnou publikací, která českému čtenáři umožňuje porozumět autorovu nejslavnějšímu dílu. Dantova Božská komedie je k dispozici ve čtyřech kompletních překladech, rozborů jeho poetiky je v našem prostředí však zřetelný nedostatek. Stati z rozmezí let 1890–1910 byly vybrány tak, aby předvedly podrobnou analýzu konkrétních úseků básnického textu a poskytly zájemci o výklad nástroje, jichž bude schopen využít i samostatně. Někdy jsou probírány zdánlivé kuriozity, jež ale mohou poskytnout obecnější klíč: Jak to, že je v pekle vidět? Proč se poutník Dante na některé hříšníky obrací s otevřeným vztekem? Jindy jsou tématem zřetelné strukturní principy velkých celků: démoni a obludy, jejichž odpor musí poutník a Vergilius zdolávat v pekle; modlitby, které v pravidelných intervalech zaznívají v očistci. A prostor je též věnován porovnání Dantova a Miltonova Lucifera, vztahu tělesné a duchovní smrti nebo úloze, již v Dantově křesťanské básni hraje tělesnost a pozemskost. Antologie nepředpokládá znalost italštiny ani samotné Božské komedie – stačí zájem o ni. Tematická pozornost je relativně vyváženě rozdělena mezi Peklo, Očistec i Ráj, jen s mírnou převahou čtenářsky nejoblíbenějšího Pekla. Editorův úvod vřazuje předložený výběr do kontextu moderního dantovského bádání a doplňuje informace potřebné k pochopení zařazených statí. Svazek je doplněn rejstříky a bibliografií dantovských publikací v češtině.


...tení o Dantovi Alighierim . Prostory, postavy a slova ... Vyjmenovana slova po m levně | Blesk zboží ... . Antologii uspořádal, úvod napsal, texty přeložil a bibliografii sestavil Martin Pokorný (edice Antologie, sv. 8) 2016, vyd. 1. 196 stran . Naše cena: 167 Kč. Běžná cena: 209 Kč. Antologie Čtení o Dantovi Alighierim je první samostatnou publikací, která českému Čtení o Dantovi Alighierim je první samostatnou publikací, která českému čtenáři umožňuje porozumět autorovu nejslavnějšímu dílu.Dantova Božská komedie je k dispozici ve čtyřech ko ... Italská poezie | Knihy.ABZ.cz ... .Dantova Božská komedie je k dispozici ve čtyřech kompletních překladech, rozborů jeho poetiky je v našem prostředí však zřetelný nedostatek. Čtení o Dantovi Alighierim je první samostatnou publikací, která českému čtenáři umožňuje porozumět autorovu nejslavnějšímu dílu. Dantova Božská komedie je k dispoz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY