Sedm krátkých přednášek z fyziky

Sedm krátkých přednášek z fyziky - Carlo Rovelli | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Carlo Rovelli
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sedm krátkých přednášek z fyziky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sedm krátkých přednášek z fyziky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carlo Rovelli. Číst Sedm krátkých přednášek z fyziky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Fyzika je opravdovým dobrodružstvím poznání. A moderní fyzika, vzešlá z vědeckých revolucí 20. století, posunula hranice našeho chápání světa daleko za hranice běžné představivosti. Rovelliho nejnovější kniha je souborem sedmi esejů, napsaných původně pro kulturní rubriku nedělních novin. Přes svou stručnost poskytují báječný a vyvážený přehled hlavních aspektů současné fyziky a kosmologie. Lekce se postupně věnují Einsteinově obecné teorii relativity, kvantové mechanice, globální architektuře kosmu, elementárním částicím, pokusům o kvantování gravitace, principiální náhodě, povaze času a termodynamice černých děr. Závěrečná sedmá lekce popisuje, jaké je naše vlastní místo ve fyzikální realitě, jak ji dnes známe.Lekce byly napsány především pro ty, kdo vědí jen málo anebo vůbec nic o přírodních vědách, jejich literární styl a obsah však ocení i odborně poučený čtenář. V Itálii se tato elegantně napsaná knížka z roku 2015 stala bestselerem a bude přeložena do více než 20 jazyků.


...nihu Sedm krátkých přednášek z fyziky (Carlo Rovelli) s 9 % zľavou za 4 ... Kniha Sedm krátkých přednášek z fyziky - Carlo Rovelli ... ... .87 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 15 miliónov titulov. Sedm krátkých přednášek z fyziky Autor: Rovelli, Carlo Nakladatel: Dokořán EAN: 9788073637736 ISBN: 978-80-7363-773-6 Originál: Sette brevi lezioni di fisica Překlad: Lišková, Tereza a Podolský, Jiří Popis: 1× kniha, vázaná, 96 stran, česky Rozměry: 13,8 × 20,7 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) Fyzika do kapsy Carlo Rovelli: Sedm krátkých přednášek z fyz ... Sedm krátkých přednášek z fyziky / Nejlevnější knihy ... . vydání) Fyzika do kapsy Carlo Rovelli: Sedm krátkých přednášek z fyziky.Přel. Jiří Podolský a Tereza Lišková, Dokořán, Praha, 2016, 96 s.. Carlo Rovelli je italský teoretický fyzik, v současné...SOUVISEJÍCÍ KNIHY