Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět

Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět - Josef Feigl | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Feigl
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Feigl. Číst Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět Online je nyní tak snadné!

POPIS


Josef Feigl, tlumočník a překladatel, se narodil roku 1908. Prožil téměř celé 20. století, se všemi těžkými zvraty, které přineslo. Jeho vzpomínky nás provázejí především jeho dětstvím a mládím. Knížka obsahuje také vzpomínky na všechna jeho zaměstnání a krátce na dobu po Druhé světové válce. Jsou zde i poznatky z jeho překladatelské dílny v době, kdy se ještě psalo na psacím stroji, dříve než globalizace dorazila do ČR. S manželkou Ernou prožili čtyři válečné roky v lodžském ghettu. Přesto se Josef Feigl soustředí ve svých vzpomínkách na pozitivní stránky života. Píše se značnou dávkou humoru a sebeironie, které mu byly vlastní. Teprve poslední kapitola a fotografická příloha dává nahlédnout do rodinné historie v období šoa z pohledu jeho dcery.


...vydal na cestu, má o čem vyprávět Malá knížka se shora uvedeným titulem ... Josef Feigl | Databáze knih ... . Ten titul je klasický, je to výrok z básně Matthiase Claudia z konce 18. století. Vzpomínky Josefa Feigla, které redigovala jeho dcera Eva Somer-Feiglová. > Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět-16% sleva. Kniha: Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět Autor: Josef Feigl. Vzpomínky na 20. století se všemi jeho těžkými zvraty. Autor prožil i s manželkou čtyři roky v lodžském ghettu, přesto si zac ... Kniha: Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět | Knihy.ABZ.cz ... . Autor prožil i s manželkou čtyři roky v lodžském ghettu, přesto si zachoval pozitivní pohled na životy, které přineslo. Jeho ... Kdo se vydal na cestu, má o čem vyprávět autor: Feigl Josef doporučená cena: 220 Kč naše cena:185Kč Kdo se vydal na cestu, má o čem vypr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY