Z područí islámu: Otázka integrace muslimů do západní společnosti

Z područí islámu: Otázka integrace muslimů do západní společnosti - Ayaan Hirsi Ali | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ayaan Hirsi Ali
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Z područí islámu: Otázka integrace muslimů do západní společnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Z područí islámu: Otázka integrace muslimů do západní společnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ayaan Hirsi Ali. Číst Z područí islámu: Otázka integrace muslimů do západní společnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Titul světoznámé autorky poskytuje podrobný vhled do fungování muslimské komunity. Autorka popisuje jednotlivé oblasti života, v nichž se západní a islámské pojetí odlišuje: vztahy v rodině (k rodičům, sourozenců mezi sebou, postavení dívek v rodině) a otázku násilí. V tradiční muslimské komunitě v podstatě neexistuje vztah jedinec-stát. Jedinec sám o sobě nemá žádný význam, musí být součástí klanu. Náboženství a dodržování koránu představují základní osu života a je nemyslitelné, že by se někdo vzepřel. Základní vzdělání spočívá v doslovném odříkávání koránu. V podstatě jde o indoktrinaci, která zahrnuje mechanické opakování jednotlivých veršů, prokládané přednáškami o tom, jak je třeba nenávidět Židy, stát Izrael, americké imperialisty a všechny nevěřící, kteří jsou zodpovědní za špatné postavení muslimů ve světě (i Ayaan chodila do takové školy). Tento druh „vzdělání“ probíhá nejen v arabských zemích, ale i v madrasách na britské či francouzské půdě. Právě komplexnost, s níž islám prostupuje životem muslimské komunity, a odlišný způsob uvažování představují základní problém integrace do západního prostředí. Terorismus jako takový tvoří pouze špičku ledovce.


...í islámu: Otázka integrace muslimů do západní společnosti Ayaan Hirsi Ali Nakladatel: Ikar 2016 Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online ... Dva nizozemští kritici islámu minulosti. Jednoho zavraždil ... ... . Easily share your publications and get them in front of Issuu's ... Otázka integrace muslimů do západní společnosti. ALI Ayaan Hirsi. Info: Euromedia Group - Ikar, 2016 (1.) - váz., 408 str. Z angl. přel. V. Mlejnek Otázka integrace muslimů do západní společnosti Titul světoznámé autorky poskytuje podrobný vhled do fungování muslimské komunity. Autorka popisuje jednotlivé oblasti ži ... Kniha Z područí islámu - Trh knih - můj antikvariát online ... .) - váz., 408 str. Z angl. přel. V. Mlejnek Otázka integrace muslimů do západní společnosti Titul světoznámé autorky poskytuje podrobný vhled do fungování muslimské komunity. Autorka popisuje jednotlivé oblasti života, v nichž se západní a islámské pojetí odlišuje: vztahy v rodině (k rodičům, sourozenců mezi sebou, postavení dívek v rodině) a otázku násilí. Otázka integrace muslimů do západní společnosti Titul světoznámé autorky poskytuje podrobný vhled do fungován...SOUVISEJÍCÍ KNIHY