Poslední půlšilink: Život malíře

Poslední půlšilink: Život malíře - William Somerset Maugham | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
William Somerset Maugham
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední půlšilink: Život malíře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední půlšilink: Život malíře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Somerset Maugham. Číst Poslední půlšilink: Život malíře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román klasika anglické literatury z roku 1919 byl inspirován životem geniálního francouzského malíře Paula Gauguina. Jeho osud se odráží v osudech hlavního hrdiny románu Charlese Stricklanda, burzovního makléře, který ve čtyřiceti letech zdánlivě bez příčiny odchází od své ženy a dětí. Po radikální změně prostředí a nástupu na nejistou malířskou dráhu se ocitá v bídě a často na pokraji smrti. ­Maugham s naturalistickou přesností a s jedinečným vypravěčským mistrovstvím líčí, jak Strickland ničí nejen sebe, ale i své blízké okolí neurvalým chováním, nezájmem a tyranskou arogancí. Přestože se nestaví na jeho stranu, omlouvá jeho projevy uměleckou genialitou, kterou v jeho době málokdo rozpoznal. Když se vypravěč po válce dostane na Tahiti, poslední Stricklandovu štaci, setkává se s poněkud mírnějším a usedlejším Stricklandovým obrazem. Malíř našel místo, kde mohl tvořit, ženu, která se o něj postarala i v jeho poslední chvíli, a na sklonku života se přiblížil tolik kýžené dokonalosti, po níž celý život prahl a jež se mu stala jediným životním cílem. Román líčí složité putování umělce hledajícího dokonalou krásu, kvůli níž je ochoten jít za hranice morálky, kvůli níž vsadí bez váhání vše, aby alespoň na okamžik nalezl to, co ho celý život zneklidňovalo a nutilo hledat.


...Použité knihy, grafika, pohlednice... > Beletrie > W ... Kniha Poslední půlšilink - William Somerset Maugham ... ... . Somerset Maugham - Poslední půlšilink : život malíře Poslední půlšilink: Život malíře. William Somerset Maugham ... Prvním počinem edice je román Poslední půlšilink (Prostor, překlad Radovan Beneš, 304 stran, 297 Kč) britského spisovatele Williama Somerseta Maughama (1874-1965). V českém jazyce vychází podruhé, v nakladatelství Prostor poprvé. ... Poslední půlšilink je román z roku 1919. Mau ... Poslední půlšilink (William Somerset Maugham) | Detail ... ... . ... Poslední půlšilink je román z roku 1919. Maugham se pro jeho napsání inspiroval životem francouzského malíře Paula Gauguina, jehož osud vepsal do knižního příběhu svého hrdiny Charlese Stricklanda. Kniha: Poslední půlšilink -- Život malíře - William Somerset Maugham. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc vše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY