Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého

Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého - Tomáš Mrňávek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Mrňávek
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Mrňávek. Číst Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého Online je nyní tak snadné!

POPIS


V našem prostředí dosud scházela publikace o svaté liturgii (mši svaté) konstantinopolské tradice, která by čtenáře uvedla do liturgické problematiky a seznámila jej se všemi podstatnými fázemi bohoslužebného procesu. Tato kniha mezeru vyplňuje. Užitá metodologie kombinující syntézu a analýzu je přínosná nejen pro laiky, ale i pro odborníky v této oblasti. Je potřebná také pro ty, kdo chtějí pochopit jednotlivé části svaté liturgie, architektonické prvky chrámu a jejich funkci. Při seznámení s architekturou kostela vycházíme ze srovnání byzantské a římské tradice.Zejména byzantská liturgická stavba působí i svou oslnivostí, jak dokládají i vložené obrázky a půdorysy. Podrobně je popsáno i vybavení při svaté liturgii používané. Pozornost věnujeme i původu a autenticitě liturgie sv. Jana Zlatoústého a dále pramenům liturgie. Stěžejní závěrečná část pak podrobně popisuje průběh liturgie, liturgická roucha a insignie. Názornost výkladu je podpořena obrazovou přílohou.


...toústého a dále pramenům liturgie. Podrobně se popisuje průběh liturgie, liturgický prostor, roucha a insignie ... Kniha "Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého" ... . Kniha může být přínosná nejen pro laiky, ale i pro odborníky či pro ty, kdo chtějí pochopit jednotlivé části svaté liturgie, architektonické prvky chrámu a jejich funkci. Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého Malvern Křesťanství můžete ihned zakoupit v obchodě Alza.cz Elektro, který tento produkt prodává za skvělou cenu 253 Kč s rychlým doručením. Malvern Vývoj a struktur ... Kniha: Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého ... ... .cz Elektro, který tento produkt prodává za skvělou cenu 253 Kč s rychlým doručením. Malvern Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého Křesťanství Kniha Vývoj a struktura liturgie sv. Tomáš Mrňávek prichádza s publikáciou - Vývoj a struktura liturgie sv. Jana Zlatoústého, ktorá vypĺňa medzeru v našom prostredí o svätej liturgii konštant...SOUVISEJÍCÍ KNIHY