Bajky a pověsti Indonésie

Bajky a pověsti Indonésie - Zorica Dubovská, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Zorica Dubovská,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bajky a pověsti Indonésie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bajky a pověsti Indonésie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zorica Dubovská,. Číst Bajky a pověsti Indonésie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Název by mohl navodit dojem, že je knížka určena malým dětem. Avšak toto je kniha o pradávné indonéské lidové slovesnosti, která byla odjakživa v podání pawangů - lidových vypravěčů - plná národních hrdinů, ale i hrůzostrašných strašidel a lidskou řečí hovořících zvířat, pohybujících se mezi domorodci v krásné přírodě rovníkových ostrovů, ve stínech pralesů i ve zrádných bažinách, kde žijí hadi, krokodýli, obři, upíři, hejkalové, tygři, duchové dobří i zlí. Někdy jsou to vyprávění krutá, řídící se prastarými tvrdými mravními zákony v boji o přežití, této dodnes ne zcela prozkoumané, nádherné země tisíce ostrovů. Bajky a pověsti vybrala, uspořádala a přeložila na základě mnohaletého studia naše významná odbornice na tuto oblast Zorica Dubovská.


...osti tohoto vydání. Obsah. Desítky příběhů, jejichž kořeny leží v pradávné indonéské ústní tradici, příběhů plných mýtických hrdinů, nadpřirozených tvorů i personifikovaných zvířat, autorka převyprávěla, uspořádala do tří stylistických okruhů (Bajky, Pohádky a Pověsti) a doplnila předmluvou, poznámkami o jejich původu a pramenech i řadou ... Princ: pověst o hradu kašperk ... ... Kniha: Bajky a pověsti Indonésie - Dubovská, Zorica; Duhajská, Alena ; Název by mohl navodit dojem, že je knížka určena malým dětem. Avšak toto je kniha o pradávné indonéské lidové slovesnosti, která byla odjakživa v podání pawangů - lidových Název by mohl navodit dojem, že je knížka určena malým dětem. Hledáte Bajky a pověsti Indonésie od Zorica Dubovská,Alena Duhajsk ... Bajky a pověsti Indonésie - Zorica Dubovská | Databáze knih ... . Avšak toto je kniha o pradávné indonéské lidové slovesnosti, která byla odjakživa v podání pawangů - lidových Název by mohl navodit dojem, že je knížka určena malým dětem. Hledáte Bajky a pověsti Indonésie od Zorica Dubovská,Alena Duhajsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY