Franz Kafka - Člověk své a naší doby

Franz Kafka - Člověk své a naší doby - Renáta Fučíková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Renáta Fučíková,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Franz Kafka - Člověk své a naší doby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Franz Kafka - Člověk své a naší doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Renáta Fučíková,. Číst Franz Kafka - Člověk své a naší doby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výpravná kniha o nejslavnějším pražském rodákovi Franzi Kafkovi přibližuje jeho život a dílo všem, kdo chtějí podrobněji poznat jeho svět. Ožívá v ní svět pražské německy psané literatury, svět jeho zájmů, rodiny a přátel a také svět prazvláštních příběhů, nad kterými si dodnes lámou hlavu čtenáři i odborníci na slovo vzatí. Autorem textu je dvojnásobný držitel ocenění Magnesia Litera, básník, překladatel a germanista Radek Malý. Ilustrace vytvořila Renáta Fučíková, přední česká ilustrátorka a držitelka řady tuzemských i zahraničních cen. Srozumitelně a přitom poutavě je představen Kafkův život, jeho rodina, jeho vztah k ženám, ale především jeho přístup k literární tvorbě. Některá zásadní díla jsou představena zhuštěnou formou komiksu (např. povídka Proměna), z jiných děl v knize najdeme nově přeložené ukázky (např. Dopis otci). Smyslem ukázek i úvodních kapitol je ukázat Kafku jako člověka, který byl do značné míry formován okolnostmi své doby, na což se pod sugestivním vlivem četby a mnohačetných interpretací jeho děl zapomíná. Netradičně je též představen Franz Kafka jako člověk všední: sportovec a turista. Kniha klene oblouk až do současnosti, kdy se z Kafky nejednou stala značka výnosného obchodního artiklu. Kniha Franz Kafka. Člověk své a naší doby připomíná nejen tohoto možná nejslavnějšího pražského rodáka, ale také vzácnou kulturní symbiózu, kterou soužití Čechů, Židů a Němců v jednom městě představovalo. Kromě seznámení se s Kafkou a jeho dílem by tedy čtenář měl pochopit, v čem spočívají příčiny hloubky a pozoruhodnosti nejen Kafkova díla, ale i jeho současníků.


...fka neučebnicově Radek Malý; Renáta Fučíková: Franz Kafka ... RECENZE: Černobílý Franz Kafka. Spisovatel i obyčejný člověk ... .Člověk své i naší doby.Práh, Praha, 2017, 104 s. V umělecko-naučné publikaci přibližující život a dílo Franze Kafky spojili síly dva autoři, které není zapotřebí dlouze představovat. Básník, překladatel a vysokoškolský pedagog Radek Malý přistoupil k tématu s erudicí uznávaného germanisty ... Kniha Franz Kafka - Člověk své a naší doby Přidat komentář. 432830. 1 04.11.2019. Je otazkou, jaky ma kniha ucel, respekti ... Kniha: Franz Kafka -- Člověk své i naší doby - Radek Malý ... ... . 432830. 1 04.11.2019. Je otazkou, jaky ma kniha ucel, respektive, co od ni ctenar ocekava. ... Všechny informace o produktu Kniha Franz Kafka - Člověk své a naší doby - Radek Malý, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Franz Kafka - Člověk své a naší doby - Radek Malý. Obsah knihy: Franz Kafka - Člověk své a naší doby (německy) Franz Kafka, einer der berühmtesten Söhne der Stadt Prag, ist ein Mythos, eine M...SOUVISEJÍCÍ KNIHY