Le Corbusier: Muž doby moderní, architekt zítřka

Le Corbusier: Muž doby moderní, architekt zítřka - Anthony Flint | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Anthony Flint
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Le Corbusier: Muž doby moderní, architekt zítřka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Le Corbusier: Muž doby moderní, architekt zítřka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anthony Flint. Číst Le Corbusier: Muž doby moderní, architekt zítřka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Le Corbusier, muž s typickými černými kulatými brýlemi, je jednou z nejdiskutovanějších a nejrozporuplnějších osobností moderní doby. Obdivovateli bývá oslavován jako „otec“ moderní architektury, jako nejvýznamnější architekt dvacátého století, jenž změnil nejen to, jak a co se staví, ale hlavně jak se o architektuře uvažuje. Kritiky je naopak pokládán za ničitele měst, za fanatického člověka posedlého formou a zcela pomýlenými představami, jak lidé na architekturu reagují, jaké domy a města potřebují k harmonickému životu. Byl jedním z vůbec prvních hvězdných architektů, z nichž se stávaly celebrity, veřejně činní intelektuálové a vůdci hnutí usilující o velké změny. Byl rovněž průkopníkem sebepropagace, práce s veřejným míněním a cílevědomého šíření vlastních myšlenek. A v neposlední řadě také urputným bezskrupulózním člověkem, jenž ve své posedlosti stavět moderní města a měnit svět nepokrytě nadbíhal nacistickému i komunistickému režimu. ,br>Kniha Le Corbusier, muž doby moderní, architekt zítřka je obsáhlým a v českém jazyce prvním architektovým životopisem. Je určena nejen čtenářům, které fascinují složité osobní životy a velkolepé vize umělců a charismatických inovátorů, ale zejména těm, kteří přemýšlejí o moderní společnosti a architektuře pro 21. století.


...iha Le Corbusier, muž doby moderní, architekt zítřka je obsáhlým a v českém jazyce prvním architektovým životopisem ... architekt - ABZ slovník českých synonym ... . Je určena nejen čtenářům, které fascinují složité osobní životy a velkolepé vize umělců a charismatických inovátorů, ale zejména těm, kteří přemýšlejí o moderní společnosti a ... Le Corbusier, muž s typickými černými kulatými brýlemi, je jednou z nejdiskutovanějších a nejrozporuplnějších osobností moderní doby. Obdivovateli bývá oslavován jako „otec" moderní architektury, jako nejvýznamnější architekt dvacátého století, ... RECENZE: Nad knihou Le Corbusier, muž doby moderní ... ... . Obdivovateli bývá oslavován jako „otec" moderní architektury, jako nejvýznamnější architekt dvacátého století, jenž změnil nejen to, jak a co se staví, ale hlavně jak se o ... Jen tři roky po původním anglickém vydání vychází česky životopis architekta, kterého mnozí považují za nejdůležitějšího v uplynulém 20. století - Le Corbusier, muž doby m...SOUVISEJÍCÍ KNIHY