Hrabě Špork: Román z osmnáctého století

Hrabě Špork: Román z osmnáctého století - Josef Svátek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Svátek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrabě Špork: Román z osmnáctého století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hrabě Špork: Román z osmnáctého století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Svátek. Číst Hrabě Špork: Román z osmnáctého století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Počátek 18. století znamená v Čechách po jen o málo nadějnější vládě císařů Leopolda I. a Josefa I. nové utužení absolutistické vídeňské politiky. Na mnoha českých panstvích vládne tvrdou rukou cizí šlechta. V náboženské oblasti usiluje řadu desetiletí o moc jezuitský řád, který podporuje násilnou rekatolizaci navzdory umírněnějšímu stanovisku jiných církevních hodnostářů. Císař Karel VI. se snaží prosadit tzv. pragmatickou sankci, která znamená jen další oklešťování stavovských práv českého království. V této době z neblahé řady cizí i domácí šlechty vybočuje jedna významná osoba: hrabě Špork, který, ačkoli pocházel z cizího vestfálského rodu, bojuje za práva českého království a snaží se alespoň na svých panstvích prosadit poměry, jež do jisté míry respektují náboženskou toleranci i zájmy českého obyvatelstva. Svým převratným úsilím i výstřední povahou však proti sobě poštvává mocné nepřátele, kteří intrikami usilují přivodit jeho pád. Kniha je doplněna dobovým pojednáním o autorovi románu Josefu Svátkovi z pera významného českého esejisty Ferdinanda Strejčka.


...rabě Špork -- Román z osmnáctého století - Josef Svátek ... Hrabě Špork - Josef Svátek | Databáze knih ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... (román z osmnáctého století) Předmětná hesla Sporck, František Antonín, hrabě, 1662-1738 Hrabě Špork: Román z osmnáctého století. Josef Svátek Nakladatel: Stefanos 2017 ... Hrabě Špork Autor: Svátek, Josef Nakladatel: Stefanos E ... Hlas mučedníků :: Hrabě Špork ... ... Hrabě Špork Autor: Svátek, Josef Nakladatel: Stefanos EAN: 9788087081631 ISBN: 978-80-87081-63-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, česky Hrabě Špork román z osmnáctého století. Počátek 18. století znamená v Čechách po jen o málo nadějnější vládě císařů Leopolda I. a Josefa I. nové utužení absolutistické vídeňské politiky. Na mnoha českých panstvích vládne tvrdou rukou ciz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY