Historický atlas obyvatelstva českých zemí

Historický atlas obyvatelstva českých zemí - Martin Ouředníček (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Ouředníček (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Historický atlas obyvatelstva českých zemí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Historický atlas obyvatelstva českých zemí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Ouředníček (ed.),. Číst Historický atlas obyvatelstva českých zemí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Historický atlas obyvatelstva českých zemí je jedním z prvních děl hodnotících prostorové aspekty téměř stoletého vývoje obyvatelstva na dnešním území Česka. V celkem dvanácti kapitolách jsou ve vývojovém srovnání představena rozličná témata jako například migrace, demografická, ekonomická a kulturní struktura, sociální status, kriminalita nebo volby. K zachycení populačního vývoje a jeho prostorové diferenciace jsou poněkud netradičně využívána hůře dostupná historická statistická data. Atlas pracuje s časovými řadami základních populačních statistických ukazatelů založených na datech sčítání lidu od roku 1921 až do roku 2011 a registrů obyvatelstva z poválečných let. Přínosem atlasu je zachycení relativně dlouhého vývoje prostorové diferenciace vybraných ukazatelů v rámci jednoho mapového listu formou série map s jednotnou legendou.


...cký atlas obyvatelstva českých zemí je jedním z prvních děl hodnotících prostorové aspekty téměř stoletého vývoje obyvatelstva na dnešním území Česka ... Historický atlas obyvatelstva českých zemí - Ouředníček ... ... . V celkem dvanácti kapitolách jsou ve vývojovém srovnání představena rozličná témata jako například migrace, demografická, ekonomická a kulturní struktura ... Historický atlas obyvatelstva českých zemí poskytuje jedineční výukový materiál pro geografické i historické obory. Pro tyto účely byl atlas doplněn o pracovní lity , které umožňují studentům a pedagogům využít získané poznatky a výstupy v praxi, v průběhu výuky č ... Historický atlas obyvatelstva českých zemí - Ouředníček ... ... . Pro tyto účely byl atlas doplněn o pracovní lity , které umožňují studentům a pedagogům využít získané poznatky a výstupy v praxi, v průběhu výuky či v rámci samostudia. HISTORICKÝ ATLAS OBYVATELSTVA ČESKÝCH ZEMÍ Diskusní večer České demografické společnosti 18. února 2015, Praha, Univerzita Karlova v Praze, Přírodovědecká fakulta Martin Ouředníček, Jana Jíchová & kolektiv pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY