Králíci a hroznýši

Králíci a hroznýši - Fazil Iskander | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Fazil Iskander
DIMENZE
3,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Králíci a hroznýši.pdf


Chcete si knihu přečíst?Králíci a hroznýši ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fazil Iskander. Číst Králíci a hroznýši Online je nyní tak snadné!

POPIS


"Kdysi dávno, v daleké Africe, žila-byla dvě královstvíčka. Království hroznýšů a království králičí. Mezi těmi dvěma královstvími panovalo od nepaměti přirozené nepřátelství, avšak pro krále každého z nich byla vzájemná nenávist potřebným instrumentem pro udržení moci. Tahle dvě království totiž byla jedno druhému velmi užitečná. Králíci sloužili hroznýšům jako základ zdravé stravy a hroznýši byli pro vládce králíků velmi důležitým prostředkem disciplíny a udržení pořádku v králičím království… Králíci a hroznýši jsou satirickým podobenstvím na totalitní režim a povídkou, která po svém vydání v USA na začátku 80. let vyvolala velký ohlas a byla zařazena mezi velké antiutopie 20. století po bok Orwellovy Farmy zvířat."


...líci a hroznýši. 260 likes. Králíci a hroznýši jsou zábavnou alegorií na totalitní režim ... Plemena králíků, druhy králíků - Zooo.cz ... . Tato bajka o totalitě v češtině dosud nevyšla, což bychom rádi napravili. Quotes from Králíci a hroznýši "Když ale moudrost nemá dost sil na to, aby zajistila dobro, dělá to jediné, co může - oddaluje zlo." — 2 likes "Zapamatuj si: tam, kde se příliš často mluví o vítězství, buď zapomněli, co je pravda, nebo se před ní skrývají." — 2 likes Králíci a hroznýši. 260 likes · 1 talking about this. Králíci a hroznýši jso ... Hithit - Fazil Iskander: Králíci a hroznýši - bajka o totalitě ... ." — 2 likes Králíci a hroznýši. 260 likes · 1 talking about this. Králíci a hroznýši jsou zábavnou alegorií na totalitní režim. Tato bajka o totalitě v češtině dosud nevyšla, což bychom rádi napravili. Králíci a hroznýši jsou satirickým podobenstvím na totalitní režim a povídkou, která po svém vydání v USA na začátku 80. let vyvolala velk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY