Osudy mé rodiny

Osudy mé rodiny - Pavel Oliva | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Oliva
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Osudy mé rodiny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Osudy mé rodiny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Oliva. Číst Osudy mé rodiny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor knihy zachytil historii své rodiny a rodiny své manželky Věry včetně početného příbuzenstva. Opíraje se o svou paměť a řadu zachovaných dokumentů podává svědectví o konkrétních lidech od dávných předků obou rodin až po současníky, o jejich životech, osudech i profesích, ale i o době a jejích etapách a dějinných zvratech počínaje polovinou devatenáctého století. Přirozenými protagonisty této rodinné kroniky je on sám a jeho dlouholetá životní družka a opora Věra. Oba dva špičkoví odborníci ve společenskovědních disciplínách – Pavel Oliva v oboru dějin antického starověku, Věra Olivová v oboru moderní československé historie se zaměřením na první republiku a roli Eduarda Beneše a paralelně i oboru dějin sportu. Největší pozornost v autorově líčení vyvolává období německé okupace, jež on sám kvůli svému původu prožil v koncentračních táborech a přišel tehdy o celou vlastní rodinu a většinu příbuzných. Dalším těžištěm je mu doba tzv. normalizace po roce 1970, jež se obou protagonistů citelně dotkla, a posléze vzrušená etapa po roce 1989, v němž jeden jako druhý sehráli nikoliv nevýznamnou roli v nápravě minulých deformací, oceněnou z nejvyšších míst. Lakonicky úsporné vyprávění oživují a probarvují střípky intimních vzpomínek a zážitky z cest, za nichž kromě rekreace získávali cenné podněty pro svou badatelskou práci.


...ny informace o produktu Kniha Osudy mé rodiny - Pavel Oliva, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Osudy mé rodiny - Pavel Oliva ... Americký táta - Historie Delorean-En (3/5) - YouTube ... . Osudy mé rodiny Autor: Oliva, Pavel Nakladatel: Arista Books EAN: 9788087867273 ISBN: 978-80-87867-27-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 240 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Osudy mé rodiny 2017; Civilizace starověkého Středomoří 1984; Dějiny Řecka 1998; Svět helénismu 2001; Zrození řecké civilizace 1976; Kolébka demokracie 2000; všech 27 knih autora. Kniha Osudy mé rodiny je v Obsah knihy: Osudy mé rodiny. Příběh vtěsnaný do této knížky by vydal na obsáhlou románovou ságu, anebo na televiz ... Osudy mé rodiny - Pavel Oliva od 123 Kč - Heureka.cz ... . Kniha Osudy mé rodiny je v Obsah knihy: Osudy mé rodiny. Příběh vtěsnaný do této knížky by vydal na obsáhlou románovou ságu, anebo na televizní seriál o mnoha dílech. Její autor Pavel O...SOUVISEJÍCÍ KNIHY