Vlčí měsíc

Vlčí měsíc - Julio Llamazares | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Julio Llamazares
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vlčí měsíc.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vlčí měsíc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Julio Llamazares. Číst Vlčí měsíc Online je nyní tak snadné!

POPIS


Strhující román zavádí čtenáře do hor provincie León na severu Španělska. Bezprostředně po skončení španělské občanské války a po vítězství frankistických vojsk přežívají v horách bojovníci republikánské armády, jimž se včas nepodařilo překročit hranice a dostat se na francouzskou stranu. Ramiro, Juan, Gildo a Ángel se měsíce a roky ukrývají v jeskyni opuštěných dolu, vystaveni nebezpečí pronásledování četníku, bez kontaktu s lidmi, často bez denního světla, vystaveni nepřízni počasí, hladu a nepohodě. Historické okolnosti čteme mezi řádky, román se soustředí na zkoumání hranice, za kterou člověk muže zajít při obraně svého vlastního holého života a za níž už přestává být člověkem. Působivost románu, autorova silného debutu, je umocněna autorovým poetickým jazykem, jímž postihuje nejen krásu leonských hor, ale i drsnost života, spíše přežívání, republikánských partyzánu (maquis) v nich. V roce 1987 román zfilmoval španělský režisér Julio Sánchez Valdés.


... úplněk - Vlčí měsíc Mělo by jít o „Sněžný úplněk" podle starých Indiánů, ale všechno bude jinak ... Vlčí měsíc - LIBRUM.cz ... . K úplňku se pojí zároveň úplné zatmění Měsíce, jedná se o poslední úplné zatmění v tomto desetiletí a také o poslední od nás viditelné zatmění až do roku 2023. Krvavý vlčí superměsíc spojuje hned několik jevů. Měsíc bude nejblíže Zemi a na obloze tak bude nejjasnější, proto se mu říká superměsíc. Prvnímu úplňku v roce se říká vlčí měsíc. Díky lomu světla v atmosféře získá Měsíc červenou ne ... Hyenní vytí na vlčí měsíc - YouTube ... . Prvnímu úplňku v roce se říká vlčí měsíc. Díky lomu světla v atmosféře získá Měsíc červenou nebo nahnědlou barvu, proto krvavý. Uvidíte toto v jiné zoologické zahradě? Přijďte se podívat na nový výběh vlků arktických do ZOO Tábor. Měsíc totiž bude na místě, které je nejblíže Zemi, takže bude větší a mnohem jasnější. To však není všechno - Měsíc se totiž zbarví do...SOUVISEJÍCÍ KNIHY