Severní polokoule naší koule

Severní polokoule naší koule - Radek Jaroš | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Radek Jaroš
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Severní polokoule naší koule.pdf


Chcete si knihu přečíst?Severní polokoule naší koule ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Jaroš. Číst Severní polokoule naší koule Online je nyní tak snadné!

POPIS


Radek Jaroš je nejúspěšnější český himálajský horolezec. Specialista na expedice v malém týmu. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně vystoupil na poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 a zapsal se do síně slávy světového horolezectví. Stal se prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který tímto způsobem získal Korunu Himálaje. Další projekt Radka Jaroše je Koruna Světa. Cílem je stanout na nejvyšších vrcholech všech kontinentů planety. Projekt je logickým pokračováním Radkovy horolezecké kariéry. A právě o výstupech v pohořích ležící na severní polokouli je tato kniha. Zatím pouze legendární Reinhold Messner má kombinaci obou „Korun“ bez využívání kyslíkového přístroje.


... polokoule nebo severní hemisféra se nazývá část povrchu planety Země na sever od rovníku (0° s/j ... Polokoule - Wikina ... . z. š.) až po severní pól (+90° s. z. š.) Středem povrchu severní polokoule je severní pól.Na severní polokouli leží celá Evropa, celá Severní Amerika, Asie (kromě části Indonésie), zhruba 2/3 Afriky, Jižní Amerika severně od Amazonky. Severní polokoule naší koule - Mont Blanc, Mount Everest, Denali, Elbrus 2019; Hory shora 2005; Hory, má panenko 2011; Dobývání nebe 2001; Hory shora 2 2013; K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje 2015; všech 6 knih autora. Kniha Severní polokoule naší koule - Mont Blanc, Mount Everest, Denali, Elbrus je v Severní polokoul ... Severní polokoule - Wikipedie ... . Kniha Severní polokoule naší koule - Mont Blanc, Mount Everest, Denali, Elbrus je v Severní polokoule naší koule Autor: Jaroš, Radek Nakladatel: Radek Jaroš EAN: 9788...SOUVISEJÍCÍ KNIHY