Paci, paci, pacičky

Paci, paci, pacičky - Václav Bauman | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Bauman
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Paci, paci, pacičky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paci, paci, pacičky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Bauman. Číst Paci, paci, pacičky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Paci, paci, pacičky =báječně vyprávěná léta pod psa. Více či méně autobiografických próz, které se více či méně satiricky či nostalgicky ohlížejí za dobou před listopadem 1989, najdeme v naší literatuře nemálo. Přesto Baumanovo ironické Paci, paci, pacičky z pomyslné řady několikanásobně vybočuje: především svým stylem vyprávění, které upomene na etudy dětské i nedětské (v případě chlapce všelijak zneužívaného a neberoucího si servítky tedy spíše nedětské) i na vyprávění hrabalovských postav, s jejich překotností, spontaneitou a nenuceností. Výjimečné je rovněž až šokující otevřeností ve výkladu vnitřního a intimního života. Ústřední hrdina má příšerné dětství, otce stalinistu každým coulem, tj. i na „domácí frontě“, a teprve postupem času se vymaňuje z limitů rodinných i dobových a přináší pozoruhodný obraz vlastního zrání i coming-outu v dobách značně neliberálních. Nad Baumanovou knihou se budete smát nahlas, ačkoliv je její svět vlastně poněkud krasosmutný. Jestliže druhé vydání vychází bezmála po třiceti letech od toho prvního, je tomu tak proto, že i v kontextu současné literární produkce zůstává úkazem, který ani po třech desetiletích od svého napsání neztratil nic ze své výjimečnosti a nepřehlédnutelnosti.


...i pacičky, táta koupil botičky. a maminka pásek za myší ocásek ... Paci, paci, pacičky - Chansons enfantines tchèques ... ... . A babička čepičku, za tu černou slepičku. a dědeček kabátek, za těch deset prasátek, a kmotříček kožíšek za lískový oříšek. Dětské řikanky - Paci paci pacičky. Category People & Blogs; Show more Show less. Comments are turned off Autoplay When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next. Provided to YouTube by Supraphon Paci, paci, pacičky · Dětský s ... Paci paci pacičky | Pohádkozem.cz ... . Provided to YouTube by Supraphon Paci, paci, pacičky · Dětský sbor · Roman Cejnar 100 nejznámějších dětských písniček ℗ 2012 Popron Music s.r.o. Released on: 2016-05-06 Auto ... Unsubscribe from PACI PAC? Sign in to report inappropriate content. The interactive transcript could not be loaded. Rating is available when the video has been rented. T...SOUVISEJÍCÍ KNIHY