O tvrdost kamene

O tvrdost kamene - Marie Dolistová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Dolistová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O tvrdost kamene.pdf


Chcete si knihu přečíst?O tvrdost kamene ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Dolistová. Číst O tvrdost kamene Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sedmá sbírka teplické autorky. Básně vyvěrající z krajiny, která ji obklopuje, od hnědouhelných povrchových dolů ke hřebenům Krušných hor. Lyrické sonety, v kterých je přímý prožitek s přírodou. Reflexe života, který je často nahlížen v obzorech jeho konečnosti, s meditativním záběrem. V obsáhlé baladě o neznámém chlapci, která není jen popisem děje, se autorka táže po základním odkud a kam, na které odpovídá vírou. Všímá si i událostí ve světě, které ji nenechávají lhostejnou. Závěr sbírky uzavírá hrstkou Haiku z děravé kapsy.


...stupnice tvrdosti vyjadřuje schopnost jednoho materiálu rýt do druhého ... Kuchyňský dřez z umělého kamene: design a vlastnosti ... . Byla vytvořena německým mineralogem Friedrichem Mohsem a slouží pro určení tvrdosti látek.. Základní vlastnosti. Tvrdost je vektorová fyzikální vlastnost, která je definovaná jako odpor proti vnikání cizího tělesa, který vynakládá látka. Závislá je na struktuře krystalů, přesněji ... Minerály a drahé kamene sa zoraďujú podľa svojej tvrdosti. Keď hovorím o tvrdosti, nemám tým na mysli odolnosť proti štiepeni ... O tvrdost kamene dolistova marie | Sleviste.cz ... . Keď hovorím o tvrdosti, nemám tým na mysli odolnosť proti štiepeniu, ale odolnosť proti poškrabaniu. Čím tvrdší materiál, tým ťažšie sa opracováva. Informácie o tvrdosti sú dôležité jednak pri určovaní kameňov, ale aj pri ich nosení: ak napríklad dáme do "mocného vrecka" viacero kameňov súčasne ... O tvrdost kamene Autor: Dolistová, Marie Nakladatel: Dauphin EAN: 9788072723270 ISBN: 978-80-7272-327- Popis: 1× kniha, brožovan...SOUVISEJÍCÍ KNIHY