Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích

Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích - Markéta Hánová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Markéta Hánová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích.pdf


Chcete si knihu přečíst?Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Markéta Hánová. Číst Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie představuje tradici sběratelství japonského dřevořezu na přelomu 19. a 20. století včetně různorodé společenské palety sběratelských osobností, které spoluvytvářely dobové povědomí o japonské kultuře. I díky nim se zachovaly významné soubory japonského dřevořezu ve státních sbírkách. Publikace se zaměřuje jak na portréty jednotlivých sběratelů, tak na výběr nejzajímavějších dřevořezů z jejich původních sbírek, čímž poukazuje na sběratelské možnosti a limity dané tržní nabídkou, odbornými znalostmi nebo osobním vkusem.


...é dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích / Národní galerie v Praze / Praha / 10 ... Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích ... ... . 9. 2019. Nová publikace Markéty Hánové Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích, kterou právě vydává Národní galerie Praha, přináší poprvé ucelený pohled na historii sběratelství japonských dřevořezů v Čechách a na Moravě. Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích 20.12.2019 Publikace Markéty Hánové Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zem ... Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích ... ... .12.2019 Publikace Markéty Hánové Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích, kterou vydává Národní galerie Praha, přináší poprvé ucelený pohled na historii sběratelství japonských dřevořezů v Čechách a na Moravě. Kniha Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích je výsledkem pětiletého výzkumu podpořeného Grantovou agenturou ČR. Představuje nejenom rozpětí sbírek japonského dřevořezu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY