Anatomie lidské destruktivity

Anatomie lidské destruktivity - Erich Fromm | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Erich Fromm
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Anatomie lidské destruktivity.pdf


Chcete si knihu přečíst?Anatomie lidské destruktivity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erich Fromm. Číst Anatomie lidské destruktivity Online je nyní tak snadné!

POPIS


Frommovův důkladný, čtivý rozbor sklonu člověka ničit ve mne zanechal odlišné dojmy. Slabší místo se nachází tam, kde analyzuje Hitlera, jakožto klinický případ nekrofílie, vyznačující se chorobnou touhou ničit vše živé a Stalina coby případ nesexuálního sadismu, jenž chtěl každému demonstrovat, že ho zcela ovládá.Autor však nepracuje v textu se Stalinovým výrokem: "Smrt vyřeší všechny problémy, žádní lidé, žádné problémy", který po mém soudu spadá pod jeho vymezení pojmu nekrofílie. Kladně hodnotím snahu autora dokázat, že ničivost není člověku biologicky vrozena, ale je výsledkem historického vývoje. Jinými slovy člověk se stává destrukčním živlem pod tlakem různých kulturních, společenských i rodinných vlivů. Nosná je myšlenka, že jedním ze zdrojů této ničivosti může být " nuda", fenomén specifický pro moderní technicky a technologicky vyspělou společnost. V ní člověk jednoduše řečeno často mnohdy neví, co chce či může propadnout dojmu, že nic nemá smysl a vše je nehybné. Důsledkem se někdy stává vyhledávání různých násilností.


...natomie lidské destruktivity Přidat komentář ... Anatomie lidské destruktivity - Erich Fromm | KOSMAS.cz ... ... . Magriva. 13.02.2017. Našla jsem si zajímavé pasáže i myšlenky, ale jako celek je pro mě kniha průměrná. ... Anatomie lidské destruktivity Autor: Fromm, Erich Nakladatel: Aurora EAN: 9788072990894 ISBN: 978-80-7299-089-4 Originál: Anatomie der menschlichen Destruktivitat Překlad: Placák, Bedřich Popis: 1× kniha, vázaná, 524 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2007 (1. vydání) Kniha: Anatomie lidské destruktivit ... Kniha: Anatomie lidské destruktivity - Erich Fromm | Knihy ... ... . vydání) Kniha: Anatomie lidské destruktivity -- Můžeme ovlivnit její podstatu a následky? - Erich Fromm. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Anatomie lidské destruktivity je považována za Frommovo nejkomplexnější a nejorigin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY