Českokrumlovský klášter vypravuje

Českokrumlovský klášter vypravuje - Helena Braunová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Helena Braunová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Českokrumlovský klášter vypravuje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Českokrumlovský klášter vypravuje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Braunová. Číst Českokrumlovský klášter vypravuje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vážení čtenáři, vítejte v bývalém klášteře svaté Kláry, který byl zrušen císařem Josefem II. v roce 1782. Když odešly poslední řeholnice, celý areál zakoupila knížata ze Schwarzenbergu a nechala ho přestavět na byty pro vdovy a siroty svých vyšších úředníků. Po celý dlouhý čas tu všichni obyvatelé žili poklidný život. Velká změna nastala až v roce 1928, když se do kláštera přistěhovala vdova po vrchním zámeckém správci, paní Anna von Braunová se svou matkou a synkem, malým Dikim. Jak přijaly tuto novotu starší slečny a další obyvatelé? Došlo mezi nimi ke sblížení a příjemnému soužití? Slečny nebyly zvyklé žít spolu s dětmi, a vůbec si nedokázaly představit, že se tomu musí přizpůsobit. Takové ale bylo stanovisko knížecí kanceláře. Bydlet v klášteře, v bytech první třídy, bylo v době první republiky velké renomé! Jak se nejen tam, ale také ve městě i na zámku opravdu žilo, a jaké měli radosti i starosti všichni ti, kteří tam bydleli, o tom se dočtete v této knize.


...umlovský klášter vypravuje. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Český Krumlov (Česko) | Knihy.ABZ.cz ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Českokrumlovský klášter vypravuje od Helena Braunová v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Českokrumlovský klášter vypravuje 2019; Českokrumlovské domy vyprávějí 2009; Českokruml ... Českokrumlovský klášter vypravuje: křest knihy Heleny Braunové ... . Ověřeno zákazníky. Českokrumlovský klášter vypravuje 2019; Českokrumlovské domy vyprávějí 2009; Českokrumlovské tajemno 2007; Láska a hřích Oldřicha z Rožmberka - l.díl 2005; Terezka v říši pohádek 2002; Šumava; všech 9 knih a...SOUVISEJÍCÍ KNIHY