Rozdělené self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci

Rozdělené self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci - Ronald David Laing | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ronald David Laing
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozdělené self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozdělené self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ronald David Laing. Číst Rozdělené self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Člověk v pozici outsidera, který se odcizil sám sobě a společnosti, nemůže prožívat sebe samého či ostatní jako „skutečné“. Vytváří si falešné self, přes které se konfrontuje s vnějším světem i s vlastním zoufalstvím. Dezintegrace jeho skutečného self jde ruku v ruce s rostoucím pocitem neskutečnosti jeho falešného self, až do bodu, kdy se v podobě akutního schizofrenního zhroucení dezintegruje celá osobnost. Na případových studiích schizofrenních pacientů autor nejen objasňuje tuto problematiku, ale předkládá vizi duševního zdraví a nemoci jako „stupňů spojení či odpojení dvou lidí, kdy jeden je na základě obecného mínění zdráv“. Ronald D. Laing byl skotský psychiatr, který se věnoval práci s psychotickými pacienty. Byl vyškolen v Tavistockém institutu a spolupracoval s osobnostmi, jako byli D. Winnicott, J. Bowlby a Ch. Rycroft. Jeho osobnsot inspirovala řadu divadelních her a filmových zpracování, poslední v roce 2017 Mad to Be Normal.


...tart by marking "Rozdělené Self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci" as Want to Read: ... Dynamika duševní nemoci - cspap.cz ... ... Rozdělené Self: Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci by. R.D. Laing. 4.09 · Rating details · 4,805 ratings · 152 reviews Existenciální studie o duševním zdraví a nemoci. Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. Člověk v pozici outsidera, který se odcizil sám sobě a společnosti, nemůže prožívat sebe samé ... Odborná | Rozdělené self | Nakladatelství Portál ... . Člověk v pozici outsidera, který se odcizil sám sobě a společnosti, nemůže prožívat sebe samého či ostatní jako „skutečné". Vytváří si falešné self, přes které se konfrontuje s vnějším světem i s vlastn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY