Vteřiny mezi tulipány

Vteřiny mezi tulipány - Hana Karolina Kobulejová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Karolina Kobulejová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vteřiny mezi tulipány.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vteřiny mezi tulipány ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Karolina Kobulejová. Číst Vteřiny mezi tulipány Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pojetí nové básnické sbírky Hany Karoliny Kobulejové přináší čtenářům zkoumání nejrůznějších emocionálních a racionálních vrstev, které obklopují lidské nitro. Objevují se ozvěny vědeckého poznání světa – postřehy z astronomie, geologie, meteorologie či biologie –, neboť k nám každodenně promlouvají, ovlivňují náš pohled na svět i smýšlení. Její otevřená výpověď o chápání viditelné i neviditelné reality tak není pouze citová, ale i rozumová, ba přímo vědecká. Tím se citlivě prolínají básně založené na fantazii, což vytváří ojedinělý soulad. Přitom se autorka otevírá všudypřítomné magii, kouzlům a mýtům. Dojmy zasazuje do přírodních scenérií – rozkvetlých tulipánových polí pod horou Fudži, stezek v peruánských Andách, šumících vln okolo havajských pláží i Velikonočního ostrova. Pozornost si jistě zaslouží autorčiny ilustrace, které provázejí její verše již od první sbírky. Jsou poklidné i pulzující, s konkrétními i abstraktními motivy. Propojení psaného slova a ilustrací v různých technikách můžeme považovat za osobitou komunikační metodu, schopnou zprostředkovat publiku dojmy, na které by samotný text nebo samotná grafika nestačily. Společně pak vytváří nápadité a svobodomyslné dílo, které nabízí spoustu možností, jak se do něj můžete vžít.


... mezi tulipány Autor: Kobulejová, Hana Karolina Nakladatel: Plot EAN: 9788074283659 ISBN: 978-80-7428-365-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 64 stran, česky Rozměry: 11,5 × 17 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Lekce z přírodopisu - pražáci na vesnici ... . vydání) Kniha: Vteřiny mezi tulipány Autor: Hana Karolina Kobulejová Objevují se ozvěny vědeckého poznání světa - postřehy z astronomie, geologie, meteorologie či biologie - neboť k nám každodenně promlouvají, ovlivňují náš pohled na svět i ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Vteřiny mezi tulipány. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Vteřiny mezi tulipány. KOBULEJOVÁ Hana Karolina. In ... Plot - knihy | Databáze knih ... ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Vteřiny mezi tulipány. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Vteřiny mezi tulipány. KOBULEJOVÁ Hana Karolina. Info: Plot, 2019 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY