Aby člověk neupadal v nečlověka: Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém

Aby člověk neupadal v nečlověka: Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém - Jan Hábl | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Hábl
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Aby člověk neupadal v nečlověka: Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém.pdf


Chcete si knihu přečíst?Aby člověk neupadal v nečlověka: Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Hábl. Číst Aby člověk neupadal v nečlověka: Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém Online je nyní tak snadné!

POPIS


Lidskost je vzácná komodita. Je tím vzácnější, čím intenzivněji jsme si vědomi jejího nedostatku. Od dob osvícenství západní civilizace věřila, že lidskost bude postupovat vpřed společně s rozumovým poznáním a vědou. Že scientia zajistí conscientia. Vždyť přece ten, kdo správně ví, bude i správně jednat. Tak se v duchu kantovského „sapere aude“ optimisticky očekával všeobecný pokrok humanity.Historická zkušenost však ukázala, že s lidskou povahou je to složitější. Je sice pravda, že v oblasti vědecko-technického poznání západní svět zaznamenal mimořádný rozvoj, který mu skýtá nebývalou moc a blahobyt, lidskost však pokulhává, dokonce prodělává krizi. Kultura nadbytku a prosperity ostře kontrastuje se skutečností bídy milionů hladovějících, strádajících, negramotných či marginalizovaných jedinců i celých národů, kterým „civilizovaný“ svět neumí pomoci, neboť má dost problémů sám se sebou. Může s tím škola něco udělat? Může výchova pomoci člověku stát se tím, kým být má? Je v moci výchovy humanizovat člověka? Komenský věřil, že ano. Kniha předkládá jeho pojetí zlidšťování člověka, resp. pedagogické humanizace.


...ověk neupadal v nečlověka. Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém ... Jan Hábl životopis | Databáze knih ... . Lidskost je vzácná komodita. Je tím vzácnější, čím intenzivněji jsme si vědomi jejího nedostatku. Od dob osvícenství západní civilizace věřila, že lidskost bude postupovat vpřed společně s rozumovým poznáním a vědou. Aby člověk neupadal v nečlověka. Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém 2015; Labyrint upgrade 2015; Učit (se) příběhem 2013; všech 8 knih autora. Kniha Aby člověk neupadal v nečlověka. Komenského pedagogická humanizace jako antropolo ... Aby člověk neupadal v nečlověka -- Komenského pedagogická ... ... . Kniha Aby člověk neupadal v nečlověka. Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém je v Aby člověk neupadal v nečlověka Komenského pedagogická humanizace jako antropologický problém Autor: Jan Hábl. Rozbor děl J. A. Komenského. Jaký by měl člověk ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY