Theodor Pištěk - Angelus

Theodor Pištěk - Angelus - Martin Dostál, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Dostál,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Theodor Pištěk - Angelus.pdf


Chcete si knihu přečíst?Theodor Pištěk - Angelus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Dostál,. Číst Theodor Pištěk - Angelus Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rozsáhlá výstava Theodora Pištěka Angelus v Domě umění v Brně je doprovázena stejnojmenou knihou, editovanou Martinem Dostálem a v grafické úpravě Zdeňka Zieglera a Jana Boučka. Přináší nejen stěžejní Pištěkovy práce z fotorealistického období, ale všímá si i Pištěkových uměleckých začátkůna konci 50. let a porvé představuje nejnovější práce z posledního umělcova období. Texty, jejichž autory jsou vedle Martina Dostála, Jiří Šetlík, Pavel Vančát, Terezie Petišková a Michal Novotný, odhalují překvapivé pohledy na kontext Pištěkova díla a jeho ikonografickézdroje. Kniha dokládá šíři a intenzitu Pištěkovy práce na souboru obrazů, kreseb a plastik ze všech jeho důležitých tvůrčích period a uvádí tak čtenáře do osobitého pištěkovského světa plného iluzí, tajemství a překvapivého obrazového vyprávění.


...Pištěk (* 25. října 1932 Praha) je český malíř, kostýmní výtvarník, scénograf a bývalý automobilový závodník ... Kniha: Theodor Pištěk - Angelus angl. verze(Martin Dostál ... ... .Je světově proslulým autorem filmových kostýmů a dekorací a držitelem Oscara za kostýmy k filmu Amadeus režiséra Miloše Formana. Za následující film Valmont obdržel cenu César a byl nominován na Oscara.V roce 2003 mu byla udělena cena Český ... Theodor Pištěk: Angelus - výstava v Brně Kdy 24. září 2019 - 12. leden 2020 Výstavy Výstava instalovaná v celém prostoru Domu umění města Brna, představí repreze ... Theodor Pištěk - Angelus | kniha ... . září 2019 - 12. leden 2020 Výstavy Výstava instalovaná v celém prostoru Domu umění města Brna, představí reprezentativní a rozsáhlý výběr děl Theodora Pištěka od počátku 60. let po současnost. Theodor Pištěk: Angelus v Brně! Vstupenky a informace o nadcházející výstavě. Dům umění mě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY