Fenomén soutoku: Příběh říční krajiny na soutoku Vltavy a Berounky

Fenomén soutoku: Příběh říční krajiny na soutoku Vltavy a Berounky - Petr Hlaváček (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Hlaváček (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomén soutoku: Příběh říční krajiny na soutoku Vltavy a Berounky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fenomén soutoku: Příběh říční krajiny na soutoku Vltavy a Berounky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Hlaváček (ed.),. Číst Fenomén soutoku: Příběh říční krajiny na soutoku Vltavy a Berounky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soutok Vltavy a Berounky na jižním okraji Prahy představuje dávnou křižovatku cest i výrazné ohnisko české mentální topografie. Stejně tak pražské jihozápadní předpolí od Lahovic a Zbraslavi až po Černošice a Kazín je svéráznou říční krajinou, která se během tisíciletí a staletí proměnila ve zcela specifický kulturně-historický areál. V roce 2015 vznikl z iniciativy hl. m. Prahy a sousedních obcí Projekt Soutok, koordinovaný pražským Institutem plánování a rozvoje, jehož cílem je založení Příměstského parku Soutok. Kniha Fenomén soutoku je pokusem o souhrnný pohled na tuto dosud spíše opomíjenou oblast, a to z perspektivy geologické, přírodovědné, urbánně-krajinné a kulturně-historické. Autorský tým Bolina, Cílek, Hlaváček, Klimek, Meduna, Sádlo, Schmelzová, Špoula se v ní zabývá krajinnou ekologií, geologií, profánní i sakrální historií, cestní sítí a literární reflexí krajiny. Krajina soutoku totiž není jen pozoruhodnou lokalitou, nýbrž především příběhem, který chce být vyprávěn, jinak se stane nesrozumitelným.


...ltavy a Berounky na jižním okraji Prahy představuje dávnou křižovatku cest i výrazné ohnisko české mentální topografie ... 84529269 - Virtual International Authority File ... . Stejně tak pražské jihozápadní předpolí od Lahovic a Zbraslavi až po Černošice a Kazín je svéráznou říční krajinou, která se během tisíciletí a staletí proměnila ve zcela specifický kulturně-historický areál. Soutok Vltavy a Berounky na jižním okraji Prahy představuje dávnou křižovatku cest i výrazné ohnisko české mentální topografie. Stejně tak pražské jihozápadní předpolí od Lahovic a Zbraslavi až po Černošice a Kazín je svéráznou říční kraji ... Fenomén soutoku | Knihkupectví Daniela ... . Stejně tak pražské jihozápadní předpolí od Lahovic a Zbraslavi až po Černošice a Kazín je svéráznou říční krajinou, která se během tisíciletí a staletí proměnila ve zcela specifický kulturně-historický areál. Krajina soutoku totiž není jen pozoruhodnou lokalitou, nýbrž především příběhem, který chce být vyprávěn, jinak se stane nesr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY