Smrt na Nilu

Smrt na Nilu - Agatha Christie | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Agatha Christie
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt na Nilu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smrt na Nilu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Agatha Christie. Číst Smrt na Nilu Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Zapadne-li slunce, uvidíme měsíc.“ Linnet Ridgewayová má vše, co si může žena přát. Je mladá a půvabná, zámožná, slavná a také zvyklá dostat vždy to, po čem touží. Když ji nejlepší přítelkyně Jacqueline de Bellefort požádá, aby zaměstnala mladíka Simona Doyla, do nějž se bláznivě zamilovala a chce si ho vzít, majitelka obrovského panství jí velkoryse vyhoví. Věci však naberou spád a paní Doylovou se záhy stává okouzlující Linnet. Novomanželé vyrážejí na svatební cestu do Egypta, kde dovolenou tráví i detektiv Hercule Poirot, který tuto anglickou celebritu zná stejně dobře jako zbytek turistické výpravy. Pozorný Belgičan si rovněž vzpomíná, co ho napadlo při jeho prvním londýnském setkání se Simonem a jeho bývalou milenkou, jež se k rozhořčení mladého pána i jeho choti k jejich plavbě po Nilu připojila. Jednoho večera dojde na luxusní lodi Karnak k žárlivé scéně, která vyústí v Simonovo postřelení. Nehodu hned ráno zastíní ještě větší tragédie: kdo z pasažérů má na svědomí smrt paní Doylové? A kam se poděl její perlový náhrdelník? Po adaptacích s Peterem Ustinovem a Davidem Suchetem vstoupí na podzim 2020 do kin film v režii Kennetha Branagha. Ten už podruhé (Vražda v Orient expresu, 2017) ztvární i roli slovutného detektiva.


...rt na Nilu Pátek 9. 11. ... A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života ... Death on the Nile (1978) - Release Info - IMDb ... . Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. ... No a Smrt na Nilu patří rozhodně k tomu nejlepšímu z pera autorky. Filmová podoba prošla drobnými úpravami, vyhodila pár nepříliš důležitých postav a zaměřila se jen na to stěžejní. Peter Ustinov se své role zhostil výborně, úloha nebojácného detektiva mu sedla, i když po srovnání musím přeci jen uznat, že David ... Smrt na Nilu vjerojatno poznaju i po ekranizaciji iz 197 ... Hercule Poirot: Smrt na Nilu - Agatha Christie | Databáze knih ... . Peter Ustinov se své role zhostil výborně, úloha nebojácného detektiva mu sedla, i když po srovnání musím přeci jen uznat, že David ... Smrt na Nilu vjerojatno poznaju i po ekranizaciji iz 1978., u kojoj je Herculea Poirota glumio Peter Ustinov. Ni televizijski film iz 2004. , u režiji Andyja Wilsona, sigurno ih neće razočarati: priča je jednako napeta, a ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY