Zlatý vrch

Zlatý vrch - Francis Spufford | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Francis Spufford
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zlatý vrch.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zlatý vrch ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Francis Spufford. Číst Zlatý vrch Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rok 1746. Do New Yorku, tehdy malého obchodního přístavu se sedmi tisíci obyvateli ve vzdálené Americe, přijíždí mladý Angličan Richard Smith se směnkou na závratnou částku 1000 liber ve zlatě, k vyplacení jistou firmou do 60 dnů. Nikdo netuší, jaké je jeho poslání a jak hodlá peníze použít. Ve městě se nic neutají a zpráva o závratně bohatém cizinci se rozšíří rychlostí blesku. Je bedlivě sledován místními vysokými politiky, zejména lstivým a všeho schopným nejvyšším soudcem De Lanceyem, který kolonii ovládá. Přichází Smith jako podvodník, tajný posel, či jako prodloužená ruka anglického krále? Román britského spisovatele Francise Spufforda barvitě popisuje tehdejší New York, bravurně vykresluje jeho ráz, atmosféru a obyvatele – směsici anglických a holandských přistěhovalců, otroků, kolonistů i Indiánů s jejich tradicemi, rozdílnými povahami a také dravostí.


...rch je národní přírodní památka na stejnojmenném vrchu na severu České republiky, v Ústeckém kraji, v okrese Děčín, přibližně 4 km severovýchodně od města Česká Kamenice, asi 1 km východně od její části, vesnice Líska, v západní části Lužických hor ... Zlatý vrch (mikroregion) - Wikipedie ... .Zlatý vrch byl vyhlášen chráněným územím 18. února 1964 vyhláškou ONV v Děčíně. Rychlý kontakt Dobrovolný svazek obcí Zlatý vrch Putim 198 397 01 Písek IČO 71210024. Předseda svazku obcí. Mgr. Petr Matouš Zlatý vrch byl znovu vyhlášen chráněným územím v roce 1964, přesto ještě nějaký čas těžba pokračovala. Definitivně ustala až v roce 1973, kdy byla odkryta celá, dnes obdivovaná stěna z čedičových sloupů. V nejbli ... GC16R90 Zlaty vrch / Golden hill (Earthcache) in Ústecký ... ... . Předseda svazku obcí. Mgr. Petr Matouš Zlatý vrch byl znovu vyhlášen chráněným územím v roce 1964, přesto ještě nějaký čas těžba pokračovala. Definitivně ustala až v roce 1973, kdy byla odkryta celá, dnes obdivovaná stěna z čedičových sloupů. V nejbližším okolí Zlatého vrchu se vyskytuje odhadem více než 70 druhů rostlin. Zlatý Vrch is a mountain in Slov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY