Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století

Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


První dvě třetiny osmnáctého století náleží k poměrně opomíjeným obdobím českých literárních dějin. Kazatelé se snažili své posluchače poučit a duchovně směrovat: využívali různých formálních i obsahových prostředků, aby získali jejich trvalejší pozornost, promyšleně útočili na jejich city, ale zároveň je chtěli pobavit. Moderní zpřístupnění kázání představí barokní literaturu i kulturu v poněkud jiném světle, než jak ji dosud známe. Výběr textů je zúžen na kázání v českém jazyce, obsahuje promluvy z postily Račínovy, Nitschovy, Axlarovy, Bilovského, Veselého, Damascena Marka, Kelského, Koniášovy, Pellischottiho, Táborského a Fabritiovy.


... ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18 ... Projekty 2019 | Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ... ... . století Bůh mně ústa má otevříti může. Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století kniha od: kolektiv autorů, Miloš Sládek Bůh mně ústa má otevříti může. Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století. 18,75 €. 1 na sklade Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyz ... Bůh mně ústa má otevříti může — Libresso Books & Coffee ... . při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století Náš výbor kázání je koncipován jako pestrá cesta Čechami 18. století. S...SOUVISEJÍCÍ KNIHY