Homo Deus: Stručné dějiny zítřka

Homo Deus: Stručné dějiny zítřka - Yuval Noah Harari | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Yuval Noah Harari
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Homo Deus: Stručné dějiny zítřka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Homo Deus: Stručné dějiny zítřka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yuval Noah Harari. Číst Homo Deus: Stručné dějiny zítřka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po bestselleru Sapiens – Úchvatný i úděsný příběh lidstva obrací Yuval Noah Harari zájem k budoucnosti. Analyzuje, jaké důsledky mohou nastat, když se tradiční kolektivní mýty lidstva utkají s novými „božskými“ technologiemi, jako jsou např. umělá inteligence nebo genetické inženýrství. Harari představuje vizi nepříliš vzdáleného světa, v němž zřejmě budeme čelit novým typům výzev. V knize Homo deus – Stručné dějiny zítřka zkoumá naši budoucnost svým typickým způsobem, v němž kombinuje především historii, filozofii a přírodní vědy, ale i poznatky dalších oborů. Jak to dopadne s demokracií, když firmy jako Google a Facebook budou znát naše záliby a preference (včetně politických) lépe než my sami? Co se stane se sociálním státem, jestliže počítače budou úspěšné na trhu práce a vznikne tak počtem většinová třída „zbytečných lidí“? Jak naloží s genetickým inženýrstvím např. islám? Budou v Silicon Valley vyvíjet jenom nová technická zařízení, nebo i nová náboženství? Když se z Homo sapiens stane Homo deus, jaké nové cíle si vytyčíme? Jaké projekty bychom se měli snažit uskutečnit a jak ochráníme tuto křehkou planetu a lidstvo samotné před našimi vlastními ničivými silami? Kniha Homo Deus nám poskytuje vhled do snů a nočních můr, které budou utvářet 21. století – od překonání smrti po vytvoření umělého života. Nabízí svoji odpověď na základní otázku po dalším vývojovém stupni lidstva: Kam odtud jdeme? Kam půjde Homo Deus?


...ředstavuje vizi nepříliš vzdáleného světa, v němž zřejmě budeme čelit novým typům výzev ... Homo Deus: Stručné dějiny zítřka - Yuval Noah Harari ... ... . V knize Homo deus - Stručné dějiny zítřka zkoumá naši budoucnost svým typickým způsobem, v němž kombinuje především historii, filozofii a přírodní vědy, ale i poznatky dalších oborů. Kniha Homo Deus - Stručné dějiny zítřka Přidat komentář. Phyl. 1 10. května. Stručně mohu pouze říct, že se teď snažím být součástí toku dat. Abych se cítil aspoň trochu užitečný a k něčemu, přispívám tímto zbytečným příspěvke ... Homo Deus: Stručné dějiny zítřka - KOSMAS.cz ... . Abych se cítil aspoň trochu užitečný a k něčemu, přispívám tímto zbytečným příspěvkem nulové výpovědní hodnoty, jelikož si mé vědomí přeje dostat lajky a má ... Homo Deus: Stručné dějiny zítřka. Yuval Noah Harari ... Homo Deus Autor: Harari, Yuval Noah Nakladatel: Leda EAN: 9788073355029 ISBN: 978-80-7335-502-9 Originál: Homo Deus Překlad: Tomský, Alexander a Pilátová, Anna Popis: 1× kniha, vázaná, 432 stran, česky Rozměry: Homo De...SOUVISEJÍCÍ KNIHY