Předčítač

Předčítač - Bernhard Schlink | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Bernhard Schlink
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Předčítač.pdf


Chcete si knihu přečíst?Předčítač ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bernhard Schlink. Číst Předčítač Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na samém počátku Schlinkova románu stojí událost ryze osobní, ne-li přímo soukromá: totiž onemocnění žloutenkou. V jeho průběhu však dojde k přesahu, který se bezprostředně dotýká osudu a svědomí jednoho z největších evropských národů. Když se patnáctiletému chlapci Michaelu Bergovi udělá na ulici zle, pomůže mu jistá žena, Hanna Schmitzová. Hoch ji později vyhledá a z jejich setkání se vyvine milostný vztah – vztah nerovný a současně ojedinělý, neboť oba aktéry od sebe dělí více než dvacet let. Přestože Hanna pracuje jako průvodčí tramvaje a její vzdělání očividně není valné, po svém milenci vyžaduje, aby jí ve volných chvílích předčítal knihy. Později však Hanna za tajemných okolností zmizí a Michael se s ní opět setká jako student práv na konci šedesátých let – při procesu s nacistickými válečnými zločinci. Předčítač se po svém vydání dočkal rozporuplného přijetí; od nadšených ohlasů, srovnávajících jej například s Grassovým Plechovým bubínkem, až po odsudky vyčítající knize, že morálně nivelizuje vztah mezi oběťmi a vrahy. Ať už se však jeho čtenáři přiklánějí na jakoukoliv stranu, je takový rozptyl názorů jasným dokladem toho, že Předčítač je stále živé dílo, které zneklidňuje a pokládá otázky.


...ítač je perfektním příkladem toho, proč mám filmy rád ... The Reader - YouTube ... . Pohled na téma II. SV bylo už, zdá se, vyčerpáno. Daldry to vzal ovšem z jinýho úhlu. Když se soudce zaptá Hanny: "Můžete nám vysvětlit, proč jste ty ženy poslala na smrt?", odpověď nikdy nebyla vystížnější, než v téhle chvíli. "Co byste dělal vy? Předčítač (orig.The Reader) je dramatický film z roku 2008.Jedná se o filmovou adaptaci stejnojmenného románu němec ... Bernhard Schlink - Wikipedia ... .Jedná se o filmovou adaptaci stejnojmenného románu německého spisovatele a právníka Bernharda Schlinka.. Scénář filmu byl napsán Davidem Harem. Režisérem byl Stephen Daldry.Hlavní ženskou roli Hanny Schmitzové ztvárnila Kate Winslet, která byla pro ni vyhlédnuta jako první.Z časových důvodů nejprve ... Předčítač, Opava, Czech Republic. 289 likes. V rámci projektu Předčítač chodí studenti SU předčítat dětem do Slezsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY