Sparsholtova aféra

Sparsholtova aféra - Alan Hollinghurst | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Alan Hollinghurst
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sparsholtova aféra.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sparsholtova aféra ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alan Hollinghurst. Číst Sparsholtova aféra Online je nyní tak snadné!

POPIS


Alan Hollinghurst si se svými prózami dává na čas. Románovou novinku známého anglického spisovatele, básníka a překladatele dělí od té předchozí šest let. Je tu nicméně „starý dobrý“ Hollinghurst, jak ho známe z dřívějška; autor se drží svého tématu i formy. Klasická struktura pěti obsáhlých částí zachycuje vždy jednu konkrétní situaci nebo události, které se odehrávají v mnohaletém časovém odstupu a sledují osudy postav během několika desetiletí. První kapitola a východisko děje se odehrává na Oxfordu v době letecké bitvy o Británii. Děj se točí kolem příchodu nového sedmnáctiletého studenta Davida Sparsholta, oslnivého krasavce. Jeho spolužák Evert Dax, nesmělý syn slavného spisovatele, se do něj beznadějně zamiluje. Po čase slaví úspěch, i když, jak se nakonec ukáže, z Davidovy strany šlo o protislužbu za finanční půjčku, která ho má vytáhnout z jeho problémů. Román dále sleduje Davidovy osudy i cesty jeho syna Jonathana, které se v prostředí britské kulturní a mediální smetánky neustále protínají s životní dráhou Everta Daxe. Alan Hollinghurst se jako mistrný vypravěč opět vyrovnává se zkušenostmi gayů v proměnách doby a společenských poměrů. Elegantně rafinovaný, přesný a výstižný styl je tentokrát okořeněn britským humorem.


...oltova aféra. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Sparsholtova aféra, Alan Hollinghurst | Knihkupec.com ... . Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Sparsholtova aféra opět líčí, co se stává s lidmi, kteří se narodí, žijí a jsou vnímáni určitou společností a prizmatem určité doby, zemřou a nakonec s posledním pamětníkem totálně zmizí ze světa; s událostmi, které se stanou, aby se změnily ve vzpomínky a jako takové byly deformovány pamětí vzpomínajícího ... Alan Hollinghurst: Sparsholtova aféra. Začátkem 40. let 20. století v Oxfordu, v závětří zuř ... Sparsholtova aféra - Alan Hollinghurst | Knihy Dobrovský ... ... Alan Hollinghurst: Sparsholtova aféra. Začátkem 40. let 20. století v Oxfordu, v závětří zuřící bleskové války, student...SOUVISEJÍCÍ KNIHY