Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu

Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu - Vít Schmarc | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vít Schmarc
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vít Schmarc. Číst Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prostřednictvím několika analytických sond do poezie, prózy a filmu českého socialistického realismu v letech 1948–1955 zkoumá tato monografie podstatu znakového systému, v němž na jedné straně stojí pevná mocenská síť institucí, na straně druhé různé formy subjektů (přátelských i nepřátelských, modelových i odstrašujících, poslušných i odporujících). Základem je tázání po povaze symbolického pole, které je v této ideologické komunikaci utvářeno: Co to vlastně byl onen neomylný a epochální socialistický realismus? Z jakých zdrojů čerpala jeho česká varianta? Jaké sovětské modely byly přejímány, které naopak potlačovány? Jakou podobu ideální skutečnosti dobová literatura generovala? V návaznosti na sémiotické analýzy Vladimíra Macury a rozsáhlou inspirativní anglo-americkou tradici reflexe mýtů a rituálů socialistického realismu usiluje tato monografie nazřít český stalinismus nikoli jako významově petrifikované pole, ale jako dynamický prostor, v němž se srážejí různé perspektivy, tradice, snahy podmanit si skutečnost v její celistvosti i ideologické strategie „apelace“ subjektů.


... informace o produktu Kniha Země lyr a ocele ... Iluminace - 2/2018 ... . Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu - Vít Schmarc, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Země lyr a ocele. Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu - Vít Schmarc. Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu Vít Schmarc Nakladatel: Academia 2017 Kniha: Země lyr a ocele Autor: Vít Schmarc. Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituá ... Kniha: Země lyr a ocele - Vít Schmarc | Knihy.ABZ.cz ... . Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu Titul doručujeme za 3 pracovní dny. Vaše cena s DPH ... (subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu) Z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY