Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu

Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu - Pavel Kolář | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kolář
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kolář. Číst Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Miliony lidí po celém světě se ve 20. století upsaly myšlence komunismu. Ať byly jejich pohnutky jakékoliv, žádná jiná ideologie neovlivnila moderní dobu tak pronikavě a trvale jako právě vize spravedlivé beztřídní společnosti. Kniha podniká cestu do hlubin této pro nás již exotické mentality: rekonstruuje každodenní jazyk obyčejného komunisty, zkoumá jeho myšlenkový svět, jak se vyvíjel tváří v tvář politickým změnám. V ohnisku práce je pět ústředních motivů komunistické obrazotvornosti: dějiny, strana, národ, nepřítel a čas. Autor dochází k závěru, že prostí komunisté nebyli netečnou masou, nýbrž aktivními hybateli dění s bohatými formami politických postojů. Dějiny komunismu, jeho vzestupu a pádu, mohou v tomto pojetí sloužit jako vodítko k pochopení toho, jak fungují ideologie v soudobém světě.


...i a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu Pavel Kolář Nakladatelé: NLN - Nakladatelství Lidové noviny , Ústav pro studium totalitních režimů 2020 Pavel Kolář: Soudruzi a jejich svět ... Knihy autora Pavel Kolář | kníhkupectvo Literama.sk ... . Sociálně myšlenková tvářnost komunismu. Miliony lidí po celém světě se ve 20. století upsaly myšlence komunismu. Ať byly jejich pohnutky jakékoliv, žádná jiná ideologie neovlivnila moderní dobu tak pronikavě a trvale jako právě vize spravedlivé beztřídní společnosti. Kniha: Soudruzi a jejich svět -- Sociálně myšlenková tvářnost komunismu - Pavel Kolář Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková ... Soudruzi a jejich svět (Pavel Kolář) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Kniha: Soudruzi a jejich svět -- Sociálně myšlenková tvářnost komunismu - Pavel Kolář Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Soudruzi a jejich svět: Sociálně myšlenková tvářnost komunismu 2020; Co byla normalizace? 2017 A Guide to English Lexicon 200...SOUVISEJÍCÍ KNIHY