Ubu se vrací a jiné hry

Ubu se vrací a jiné hry - Lenka Jungmannová (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lenka Jungmannová (ed.),
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Ubu se vrací a jiné hry.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ubu se vrací a jiné hry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Jungmannová (ed.),. Číst Ubu se vrací a jiné hry Online je nyní tak snadné!

POPIS


V knize Josefa Kainara nazvané Ubu se vrací a jiné hry jsou sebrány všechny původní a úplné divadelní či rozhlasové hry, včetně libret a synopsí, které byly publikovány, nebo se dochovaly jako rukopis či strojopis, respektive, u nichž se podařilo prokázat, že je napsal Kainar . Celkem je zde přetištěno jedenatřicet literárních děl. Soubor obsahuje dramata inscenovaná a známá, jako například revui Cirkus Plechový, jejímž byl Kainar spoluautorem, či již samostatně vytvořené celovečerní hry Ubu se vrací, Zlatovláska a Nebožtík Nasredin, vedle textů veřejnosti naprosto neznámých (uvést lze především další zpracování ubuovského námětu pojmenované Ubu pokračuje… nebo hříčky Mraky, básník a moucha, Rozhovor po koncertě, Zničený odkaz aneb zánik nihilistického klubu, Zpožděný vlak, Sen Jákobův či třeba výstup s postavami Spejbla a Hurvínka Rozhovor o poezii). Josef Kainar se v knize ukazuje jako dramatik širokého talentu, který dokáže tkát básnicky košaté obrazy i být ostře kriticky sžíravý, leč také ho na základě jeho dramat lze zahlédnout jako autora, který pod vlivem historických okolností měnil své společenské postoje. – Vychází za velkorysé podpory Ministerstva kultury ČR.


...Josefa Kainara nazvané Ubu se vrací a jiné hry jsou sebrány všechny původní a úplné divadelní či rozhlasové hry, včetně libret a synopsí, které byly publikovány, nebo se dochovaly jako rukopis či strojopis, respektive, u nichž se podařilo prokázat, že je napsal Kainar ... Ubu se vrací a jiné hry — Academia ... . Celkem je zde přetištěno jedenatřicet literárních děl. Ubu se vrací a jiné hry. Vydal Filip Tomáš — Akropolis (5. května 1338/43, 140 00 Praha 4, www.akropolis.info) v roce 2019 jako svou 405. publikaci Ediční příprava Lenka Jungmannová ... V knize Josefa Kainara nazvané Ubu se vrací a jiné hry jsou sebrány všechny původní a úplné divadelní či rozhlasové hry, včetně libret a synop ... Ubu se vrací a jiné hry - Josef Kainar | Knihy Dobrovský ... . května 1338/43, 140 00 Praha 4, www.akropolis.info) v roce 2019 jako svou 405. publikaci Ediční příprava Lenka Jungmannová ... V knize Josefa Kainara nazvané Ubu se vrací a jiné hry jsou sebrány všechny původní a úplné divadelní či rozhlasové hry, včetně libret a synopsí, které byly publikovány, nebo se dochovaly jako rukopis či strojopis, respektive, u nichž se podařilo prokázat, že je napsal Kainar . V knize Josefa Kainara nazvané Ubu se vrací a jiné hry jsou sebrány všechny pův...SOUVISEJÍCÍ KNIHY