Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti

Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti - Miroslav Pauza | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Pauza
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Pauza. Číst Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se zaměřuje na diskurs o demokracii ve 20. století, především se věnuje ideji strukturální demokracie z hlediska politické filosofie. Jejím stěžejním motivem je komparace dvou soustav: politické koncepce T. G. Masaryka a sociální a politické koncepce zakladatele české funkcionalistické strukturální filosofie Josefa Ludvíka Fischera. Tato komparace je vysvětlována v souvislostech českých a světových filosofických a politických koncepcí, literární kritiky a literatury. Miroslav Pauza je vědeckým pracovníkem Filosofického ústavu Akademie věd ČR. Dlouhodobě se zaměřuje na téma knihy a patří k jeho největším znalcům. Kniha je jeho opus magnum.


...rukturální demokracie Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti ... Globální konflikty a lokální souvislosti | Kulturní a ... ... . Miloslav Pauza . Kniha se zaměřuje na diskurs o demokracii ve 20. století, především se věnuje ideji strukturální demokracie z hlediska politické filosofie. Jejím stěžejním motivem je komparace dvou soustav: politické koncepce T. G ... Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti Miroslav Pauza Nakladatel: Filosofia 2019 Originální název: Idea strukturální demokracie Politická filosofie na principu respektu k Řádu skutečnosti Filosofia - 2020 ISBN: 978-80-7007-594-4 / 849 stran Kniha se zaměřuje na diskurs o demokracii ve 20. století, především se věnuje ideji strukturální demokracie z hlediska ... Idea strukturální demokracie: Politická filosofie na ... ... . století, především se věnuje ideji strukturální demokracie z hlediska...SOUVISEJÍCÍ KNIHY