Marxismus a filosofie

Marxismus a filosofie - Karl Korch | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Karl Korch
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Marxismus a filosofie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Marxismus a filosofie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karl Korch. Číst Marxismus a filosofie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Karl Korsch (1886–1961) patřil k jedněm z nejvýznamnějších radikálně levicových myslitelů první poloviny 20. století. Často bývá spolu s György Lukácsem a Antoniem Gramscim považován za zakladatele tzv. západního marxismu. Nicméně jeho význam zdaleka přesahuje jakékoliv zaškatulkování do konkrétního marxistického proudu. Celou jeho intelektuální dráhu protíná snaha o soustavné promýšlení a rovněž kritiku předpokladů a hranic marxismu. Nečiní tak ovšem nikdy z vnějšího, nezaujatého stanoviska, ale vždy z perspektivy „krizí“ marxismu samého, tj. z hlediska událostí, které přinášely nové emancipační výzvy a vytvářely nová revoluční hnutí. Tento přístup zdobí i Korschův nejvýznamnější spis Marxismus a filosofie (1923), jímž vstoupil do debat o dalším směřování marxistické filosofie, které vyvolala jak říjnová revoluce v Rusku, tak i následující revoluční události v Německu. V českém výboru čtenář nalezne kromě této slavné eseje i Korschovu odpověď kritikům („Současný stav problému Marxismu a filosofie“, 1930) a tři kratší texty z raných dvacátých let 20. století, jejichž společným jmenovatelem je otázka nové koncepce materialistické dialektiky a materialistického pojetí dějin.


...us je filosofický a ideologický směr spojený s ekonomickou, politickou, společenskou teorií a praxí, založený Karlem Marxem a Friedrichem Engelsem a dále rozvíjený množstvím jejich následovníků ... Marxismus a filosofie | Odborná literatura a právnická ... ... . Klíčovou roli hraje kniha Kapitál (1867), ale i další Marxovy spisy. Největší důraz při zkoumání společnosti a jejího vývoje je marxisty kladen na hospodářské ... Záznam vzdělávacího mítinku Marxistické Alternativy 29.11.2018 Mluví: Mirko H. Sleduj naší FB stránku "Marxistická Alternativa" a zúčastni se našich vzdělávacích mítinků. Napiš ... Marxismus a filosofie Autor: Korch, Karl Nakladatel: Filosofia EAN: 9 ... Maturitni otázky - imaturita.cz ... .11.2018 Mluví: Mirko H. Sleduj naší FB stránku "Marxistická Alternativa" a zúčastni se našich vzdělávacích mítinků. Napiš ... Marxismus a filosofie Autor: Korch, Karl Nakladatel: Filosofia EAN: 9788070075913 ISBN: 978-80-7007-591-3 Překlad: Růžička, Ji ... Marxismus je filozofický a ekonomický systém vycházející z děl K.Marxe a B.Engelse; vznikl ve 40. letech 19. století jako filozofie praxe. Kriticky a tovřivě navá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY