Zajatcem ve své vlasti

Zajatcem ve své vlasti - Lev Emmanuilovič Razgon | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lev Emmanuilovič Razgon
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zajatcem ve své vlasti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zajatcem ve své vlasti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lev Emmanuilovič Razgon. Číst Zajatcem ve své vlasti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Memoárové vzpomínky L. E. Razgona nazvané Zajatcem ve své vlasti patří ke klasice tzv. lágrové literatury. Předkládaný výbor obsahuje dvanáct povídek, jejichž ústředním tématem je líčení atmosféry před zatčením, pobytu ve věznicích, transportu a života v táborech GULAGu. Autor mistrně propojuje perspektivu vlastního prožitku s příběhy konkrétních jedinců postižených masovým zatýkáním a terorem, stejně jako s příběhy těch, kteří se na této státem organizované mašinérii aktivně podíleli. Úvahy o mechanismech moci, útlaku a likvidaci obětí snesou srovnání s díly klasikům žánru – A. I. Solženicyna či V. Šalamova. Ruského spisovatele a obránce lidských práv Lva Emmanuiloviče Razgona (1908–1999) zatkly sovětské orgány v dubnu 1938 a o dva měsíce později byl odsouzen k pěti letům nápravných prací. V roce 1943 byl propuštěn, nicméně brzy přišla druhá vlna zatýkání: v roce 1950 putoval opět do vězení, tentokrát za „protisovětskou agitaci“ s desetiletým trestem. Po předčasném osvobození v roce 1955 se vrátil k práci redaktora a autora knih pro děti. Jeho první autobiografické povídky s lágrovou tematikou začaly vycházet až na konci 80. let. Po společenském uvolnění v SSSR se politicky angažoval – stal se jedním ze zakladatelů společnosti Memorial, byl rovněž členem mezinárodního PEN klubu.


...m ve sve vlasti. Nalezeno: 671 produktů ... Zajatcem ve své vlasti | KNIHCENTRUM.cz ... . Hitler ve své vlasti . Hitler ve své vlasti je další publikací z edice Vojenské dějiny ve fotografii. Líčí Hitlerovu triumfální osmidenní cestu po Rakousku, začínající v jeho rodném městě Braunau, pokračující přes Linec do Vídně a končící jeho návratem do Berlína. ... Porovnání cen zajatcem ve sve vlasti, srovnání cen zajatcem ve sve vlasti na portálu HLEDEJCENY.cz. Hitler ve své vlasti . Hitler ve s ... Razgon, Lev Emmanuilovič : Zajatcem ve své vlasti ... .cz. Hitler ve své vlasti . Hitler ve své vlasti je další publikací z edice Vojenské dějiny ve fotografii.Líčí Hitlerovu triumfální osmidenní cestu po Rakousku, začínající v jeho rodném městě Braunau, pokračující přes Linec do Vídně a končící jeho návratem do Berlína. Memoárové vzpomínky L. E. Razgona nazvané Zajatcem ve své vlasti patří ke klasice tzv. lágrové ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY