Bohumil Hrabal - autor v množném čísle

Bohumil Hrabal - autor v množném čísle - Jakub Češka | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Češka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bohumil Hrabal - autor v množném čísle.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bohumil Hrabal - autor v množném čísle ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Češka. Číst Bohumil Hrabal - autor v množném čísle Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přestože je tvorbě Bohumila Hrabala věnována značná pozornost, knih, které kladou důraz na detailní rozbor jeho klíčových literárních děl (v předkládané knize to jsou: Obsluhoval jsem anglického krále, Hlučná samota a raná novela Jarmilka), je jako šafránu. Takto vedená analýza může napomoci vymanit Hrabala z publicistických klišé, jakými jsou hospodský vypravěč, pábitel, zapisovatel hovorů a kronikář nejrůznějších profesí. Hrabal není ani v nejmenším autentický zapisovatel života, nýbrž vášnivý spisovatel, který se snaží v obtížných podmínkách dozorované literární produkce uhájit právo na svobodu tvorby. O tom, nakolik svébytným, literárně rafinovaným a autonomním spisovatelem Bohumil Hrabal byl, svědčí také analýza lektorských posudků z času normalizace. Z ní je totiž patrné, jak je krátkozraké přehlížet tuto část Hrabalovy tvorby. Nejen že ji napsal ve svém vrcholném tvůrčím období, navíc se teprve v něm stává autentickým spisovatelem.


...ově díle psala řada současníků, kritiků, životopisců i obdivovatelů ... U knihovny s Petrem Bílkem: O výkladu Hrabala, poctivé ... ... . Osobitý pohled na jeho dílo i cestu ke čtenářům přinesl nyní literární vědec a pedagog Jakub Češka v knize Bohumil Hrabal - autor v množném čísle (Host, 295 stran, 299 Kč). Kniha: Bohumil Hrabal Autor v množném čísle - Jakub Češka Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Bohumil Hrabal - autor v množném čísle. ... pábitel, zapisovatel hovor ... Bohumil Hrabal - autor v množném čísle - Jakub Češka od ... ... . Bohumil Hrabal - autor v množném čísle. ... pábitel, zapisovatel hovorů a kronikář nejrůznějších profesí. Hrabal není ani v nejmenším autentický zapisovatel života, nýbrž vášniv.. Zobrazit celý text. Článek 'Jakub Češka: Bohumil Hrabal - autor...SOUVISEJÍCÍ KNIHY