Slovo a smysl 32/ Word & Sense 32

Slovo a smysl 32/ Word & Sense 32 - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovo a smysl 32/ Word & Sense 32.pdf


Chcete si knihu přečíst?Slovo a smysl 32/ Word & Sense 32 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Slovo a smysl 32/ Word & Sense 32 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Časopis pro mezioborová bohemistická studia byl založen v roce 2004. Periodikum usiluje vytvořit prostor pro vědeckou diskusi a konfrontaci různých teoretických koncepcí a metodologických pozic se stálým zřetelem k literárněvědnému bohemistickému kontextu. Spolu s důrazem na publikaci pramenného materiálu, překladů původní české beletrie a světové literární teorie se snaží být pomocníkem při univerzitní výuce české literatury a literární teorie, a to nejenom v rámci českých univerzit, ale zvláště vzhledem k potřebám zahraničních bohemistických univerzitních pracovišť. Tomu odpovídá i složení redakčního kruhu, který se skládá z odborníků z domácích a zahraničních univerzit. Číslo soustřeďuje zejména příspěvky, jež se vztahují k otázkám literární historie. Studie „Da steht Präsident T. G. Masaryk“ neboli Richard Meszleny/Messer a jeho masarykovské reflexe (Michal Topor) 1929. Rok (nejen) Lazebníka: Poetika, sen, polemika (Petr Málek) Město jako „zázračný zápisník“: Římské procházky Milady Součkové. K estetice a poetice básnického obrazu (Josef Vojvodík) České roráty. K dezideratům a výzvám českého literárního dějepisectví (Marie Škarpová) Skici Pojetí významu u Ingardena a Mukařovského: Vliv, inspirace, či autonomní cesty? (Petr A. Bílek) Literární historie jako paměť čtenářské zkušenosti. K pojetí konkretizace u Romana Ingardena a Jana Mukařovského (Dobromir Grigorov) Od kritických ohlasů k životu literárního díla (David Skalický) Existují místa nedourčenosti? Ingardenova koncepce literárního díla, řeč a reálné entity skutečnosti (Vladimír Papoušek) Kombinace, nebo doplnění? O dvou typech procesu v literární teorii Romana Ingardena a Wolfganga Isera (Martin Kaplický) „Zaujetí kvalitou“ jako protoestetická událost (Vlastimil Zuska)


...lovo a smysl 32/ Word & Sense 32. Přidat recenzi Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Jezuitská kultura pro profesora Josefa Vintra | Digitální ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... SLOVO A SMYSL Word & Sense. Aktuální i starší čísla naleznete v našem e-shopu Vstoupit do eshopu. ... 2019 (16) 32 ISSN: 2336-6680 419 stran. Úvodník p. 11-13 Studie „Da steht Präsident T. G. Masaryk" neboli ... Slovo a Smysl ... . ... 2019 (16) 32 ISSN: 2336-6680 419 stran. Úvodník p. 11-13 Studie „Da steht Präsident T. G. Masaryk" neboli Richard Meszleny/Messer a jeho masarykovské reflexe Michal Topor, p. 19-31 1929. Rok (nejen) Lazebníka: Poetika, sen ... Přehled starších čísel / Archive of Published Issues. Ročník I (2004), číslo 1 / Vol. I (2004), No. 1; Ročník I (2004), číslo 2 / Vol. I (2004), No. 2 SLOVO A SMYSL Word & Se...SOUVISEJÍCÍ KNIHY