Fenomén Býčí skála: Jeskyně — člověk — krajina

Fenomén Býčí skála: Jeskyně — člověk — krajina - Martin Golec | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Golec
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomén Býčí skála: Jeskyně — člověk — krajina.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fenomén Býčí skála: Jeskyně — člověk — krajina ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Golec. Číst Fenomén Býčí skála: Jeskyně — člověk — krajina Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jeskyně Býčí skála v Moravském krasu patří k nejznámějším archeologickým lokalitám v České republice. Výzkumy lékaře Heinricha Wankela zde sahají až ke kořenům vědního oboru archeologie v naší zemi. Převratný objev z roku 1872 odstartoval snad nejdelší kontinuální zájem o konkrétní lokalitu. Již pátá generace domácích i zahraničních vědců se k nálezu vrací a na základě soudobých znalostí se jej snaží uchopit. Interpretační možnosti jsou však limitovány nejen velmi ranou dobou objevu, ale zejména parametry samotné lokality, která nemá v Evropě v době halštatské paralelu. Horizontálně přístupná jeskyně ? kamenný dům ? ve spojení s abnormální koncentrací pozůstatků po elitách představuje unikát. Cesta k závěrečné interpretaci je ovšem ztížena nejen situací nálezu, ale i řadou mylných tvrzení badatelů. Autor na základě komplexního výzkumu od roku 2007 představuje koncept centrální pohřebně-obětní poutní svatyně.


...k: Fenomén Býčí skála. Krajina, jeskyně a člověk: Zamyšlení: Nová publikace věnována prehistorii a historii jeskyně Býčí skála, se zvlášním zřetelem k tématu jeskynní svatyně z doby halštatské ze 6 ... Jednotky: [Kůlna. Historie a význam jeskyně] ... . stol. př. Kr., nyní ke stažení! Fenomén Býčí skála Autor: Golec, Martin Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074224201 ISBN: 978-80-7422-420-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 263 stran, česky Rozměry: 16,6 × 23,5 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Pokaždé tam po sobě něco zanechaly. Nejnověji tento pradávný odkaz zkoumá Martin Golec v knize FENOMÉN BÝČÍ SKÁLA, opatřené podtitulem Krajina, jeskyně a člověk. Autor své pojednání rozšiřu ... Jeskyně Býčí skála a její záhady - Kultura21.cz ... . vydání) Pokaždé tam po sobě něco zanechaly. Nejnověji tento pradávný odkaz zkoumá Martin Golec v knize FENOMÉN BÝČÍ SKÁLA, opatřené podtitulem Krajina, jeskyně a člověk. Autor své pojednání rozšiřuje do dalších odborných disciplin a jeskyni Býčí skála pojednává v kontextu nále...SOUVISEJÍCÍ KNIHY