Posvátný baldachýn: Základy sociologické teorie náboženství

Posvátný baldachýn: Základy sociologické teorie náboženství - Peter L. Berger | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Peter L. Berger
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Posvátný baldachýn: Základy sociologické teorie náboženství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Posvátný baldachýn: Základy sociologické teorie náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter L. Berger. Číst Posvátný baldachýn: Základy sociologické teorie náboženství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tento čtivý rozbor sociologických kořenů náboženské víry staví na teoriích vědění, jež Peter Berger poprvé zkoumal s Thomasem Luckmannem v knize Společenská výstavba skutečnosti (Sociální konstrukce reality). Posvátný baldachýn vychází z řady příkladů z primitivních, starobylých i současných náboženství a bravurně ukazuje, jak je náboženství výplodem společnosti, z níž vychází – náboženství je „posvátným baldachýnem“, který každá lidská společnost „vztyčuje“ nad svým světem, aby mu dala význam.


...ý baldachýn vychází z řady příkladů z primitivních, starobylých i současných náboženství a bravurně ukazuje, jak je náboženství výplodem společnosti, z níž vychází - náboženství je "posvátným baldachýnem", který každá lidská společnost "vztyčuje" nad svým světem, aby mu dala význam ... Tmel společnosti Studie sociálního řádu — Academia ... . Základy sociologické teorie náboženství. ... Posvátný baldachýn to dokazuje v největší možné míře… je to jednoduše jeho nejdůležitější kniha. Skutečně si myslím, že se jedná o nejdůležitější příspěvek k sociologii náboženství od Weberovy práce Protestantská etika a duch kapitalismu." ... Posvátný baldachýn(Berger Peter L.) - Tento čtivý rozbor sociologických kořenů náboženské víry staví na teoriích vědění, jež Peter Berger ... Posvátný baldachýn (Peter Ludwig Berger) | Detail knihy ... ... . Skutečně si myslím, že se jedná o nejdůležitější příspěvek k sociologii náboženství od Weberovy práce Protestantská etika a duch kapitalismu." ... Posvátný baldachýn(Berger Peter L.) - Tento čtivý rozbor sociologických kořenů náboženské víry staví na teoriích vědění, jež Peter Berger poprvé zkoumal s Thoma...SOUVISEJÍCÍ KNIHY