Barevné vidění: Kolorimetrie

Barevné vidění: Kolorimetrie - Miroslav Dohnal | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Dohnal
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Barevné vidění: Kolorimetrie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Barevné vidění: Kolorimetrie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Dohnal. Číst Barevné vidění: Kolorimetrie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jaké procesy generují náš barevný vjem? Jak lze exaktně definovat a měřit barvu? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídá tato kniha. V první části nazvané Barevné vidění jsou uvedeny procesy tvořící barevný vjem. Mimo standardní kapitoly zabývající se fotometrií a světlem je pozornost věnována teoriím barevného vidění, vzniku a šíření neuronových signálů do mozku. Ve druhé části knihy s označením Kolorimetrie jsou uvedeny základní matematické vztahy, pomocí nichž lze definovat a vytvořit barvové prostory dle norem CIE. Publikaci završuje kapitola o kolorimetrických přístrojích a metodách měření. Tato kniha vznikla na základě mnoholetých zkušeností autora získaných při řešení úloh kolorimetrie a výuce těchto předmětů na vysoké škole. Je výjimečná tím, že její obsah je konceptuálně ukotven ve více vědních disciplínách. Vyznačuje se vysokou metodologickou úrovní a náročností zpracování. Osloví nejen odbornou veřejnost, ale i čtenáře zabývající se tvorbou a reprodukcí barevného obrazu.


... vidění Kolorimetrie Dohnal Miroslav. Jaké procesy generují náš barevný vjem? Jak lze exaktně definovat a měřit barvu? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídá tato kniha ... barvy - Special library ČNB ... . V první části nazvané Barevné vidění jsou uvedeny procesy tvořící barevný vjem. Téma/žánr: barevné vidění - kolorimetrie, Počet stran: 287, Cena: 586 Kč, Rok vydání: 2020, Nakladatelství: Univerzita Pardubice Barevné vidění. Kolorimetrie Dohnal Miroslav Univerzita Pardubice 2020. ... Ve druhé části knihy s označením Kolorimetrie jsou uvedeny základní matematické vztahy, pomocí nichž lze definova ... Barevne videni kolorimetrie | Sleviste.cz ... . Kolorimetrie Dohnal Miroslav Univerzita Pardubice 2020. ... Ve druhé části knihy s označením Kolorimetrie jsou uvedeny základní matematické vztahy, pomocí nichž lze definovat a vytvořit barvové prostory dle norem CIE. Publikaci završuje kapitola o kolorimetrických přístrojích a metodách měření. Barevné vidění: Kolorime...SOUVISEJÍCÍ KNIHY