České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu

České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu - Bohuslav Šalanda, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Šalanda,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Šalanda,. Číst České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Při vyslovení slova automobil obvykle ihned vyvstane na mysli masově rozšířený dopravní prostředek, který člověka provází již více než sto let. Kolektiv autorů si však vytkl za cíl podívat se na automobil úhlem pohledu kulturních dějin. Motorismus je v rámci jednotlivých kapitol zkoumán v nejrůznějších souvislostech, od aspektu estetického a módního přes uměleckou inspiraci a výrazový prostředek v divadle a filmu po fenomén společenského a každodenního života různých skupin obyvatelstva. Nastíněny jsou i fáze jeho technického vývoje. Kulturní rozměr českého motorismu je sledován na obsáhlém pramenném základě, těžícím jak z dosud nezveřejněného archivního materiálu, tak i z nejnovější domácí a zahraniční literatury. Knihu doprovází čtyřicet dobových fotografií.


...ny jsou i fáze jeho technického vývoje ... Průkopníci a jejich odpůrci - Ctirad Václav Pospíšil ... ... . Kulturní rozměr českého motorismu je sledován na obsáhlém pramenném základě, těžícím jak z dosud nezveřejněného archivního materiálu, tak i z nejnovější domácí a zahraniční literatury. Knihu doprovází čtyřicet dobových fotografií. (kulturní roviny českého ... České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu Bohuslav Šalanda, Jan Štemberk České století motorismu I.: Kulturní roviny českého motorismu Bo ... České století motorismu I. -- Kulturní roviny českého ... ... .: Kulturní roviny českého motorismu Bohuslav Šalanda, Jan Štemberk Nakladatel: Karolinum 2020 České století motorismu I Kulturní roviny českého motorismu ... Kulturní rozměr českého motorismu je sledován na obsáhlém pramenném základě,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY