Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti

Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti - Markus Giger, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Markus Giger,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Markus Giger,. Číst Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti navazuje na sérii publikací projektu Konference mladých slavistů spojeného s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. 11 textů od účastníků již čtrnáctého konferenčního ročníku ze 7 zemí (Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Ukrajina) je rozděleno do tří oddílů (Jazyk, Literatura, Dějiny a kultura). Jazykově (bulharština, čeština, chorvatština, polština, ruština, slovenština, ukrajinština) a tematicky různorodé odborné studie zasazují události a odkaz roku 1918 do širšího časového a teritoriálního rámce. Nehledě na různé výsledky procesů vyvolaných první světovou válkou a lety poválečnými spojují očekávání tehdejších politických elit i prostých lidí velkou část států střední, jihovýchodní a východní Evropy. Pro některé národy znamenal rok 1918 zisk vlastní státnosti, jiné národy získaly společně s vlastním státem i politická práva a občanské svobody, pro další byla tato dějinná etapa obdobím zklamaných nadějí. Pro všechny však zůstává vzpomínka na onu dobu pevně ukotvena v historické paměti.


...í, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti Autor: Giger, Markus, Kosáková, Hana a Příhoda, Marek Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074653988 ISBN: 978-80-7465-398-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 170 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21 cm Rok vydání: 2020 (1 ... Konference mladých slavistů | Ústav východoevropských studií ... . vydání) Kniha Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti navazuje na sérii publikací projektu Konference mladých slavistů spojeného s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Kniha Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti navazuje na sérii publikací projektu Konference mladých slavistů spojeného s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. 11 textů od účastníků již čtrnáctého konferenčního ročníku ze 7 zemí ... Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společen ... . Kniha Střední, jižní a východní Evropa a rok 1918: společenské a mezinárodní souvislosti navazuje na sérii publikací projektu Konference mladých slavistů spojeného s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. 11 textů od účastníků již čtrnáctého konferenčního ročníku ze 7 zemí (Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Ukrajina) je ... Střední, jižní a v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY