Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek

Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek - Doug Stanton | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Doug Stanton
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Doug Stanton. Číst Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dramatický příběh o malé skupině vojáků amerických speciálních jednotek, která po událostech 11. září 2001 tajně vstoupila do Afghánistánu a na koních se vydala do boje proti Tálibánu. Nepřítele, který měl čtyřicetinásobnou početní převahu, pronásledovala horským terénem a po řadě urputných bojů obsadila město Mazár-e Šaríf, které bylo pro porážku Tálibánu strategicky důležité. Jeho obyvatelé vítali vyčerpané Američany jako osvoboditele. Ovšem potom došlo k nečekanému zvratu. Během kapitulace asi pěti set Tálibánců byli američtí vojáci přepadeni ze zálohy. V ohromné pevnosti Qala-e Džangi bojovali proti mnohonásobné přesile o život. V sázce byl vojenský úspěch celé kampaně. Kdyby vojáci padli nebo byli zajati, mohlo by veškeré úsilí o porážku Tálibánu přijít vniveč. Ve snaze udržet pevnost podstoupili Američané jedny z nejtěžších bojů v městském prostředí v moderní době. Tento příběh ukazuje, že kombinace prastarých strategií válčení na koních s moderními technologiemi leteckého bombardování může vést ke zdánlivě neuvěřitelným vojenským úspěchům. Důsledná snaha těchto vojáků na koních získat si přízeň obyvatel města a zabránit civilním obětem navíc poskytla cenné ponaučení pro pokračující americké nasazení v Afghánistánu. Kniha s originálním názvem Horse Soldiers je předlohou amerického filmu, jehož režisérem je Nicolai Fuglsig. Film měl ve Spojených státech premiéru 19. ledna 2018 pod názvem 12 Strong. Součástí knihy je fotografická příloha.


... Bitva o pevnost Qala-e Džangi -- Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek - Doug Stanton Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Omnibooks ... . Nekonvenční operace . amerických speciálních jednotek. Doug Stanton. Bitva. o pevnost. Qala-e Džangi. Tuto knihu věnuji mužům a ženám 5. skupiny speciálních jednotek. a jejich rodinám. A své rodině, Anne, Johnovi, Kate a Willovi; a mým rodičům Bonnie a Deraldu Stantonovým; a Deb, Tonymu, Genesse a Wylie Deminovým. Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických spe ... Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace ... ... . Tuto knihu věnuji mužům a ženám 5. skupiny speciálních jednotek. a jejich rodinám. A své rodině, Anne, Johnovi, Kate a Willovi; a mým rodičům Bonnie a Deraldu Stantonovým; a Deb, Tonymu, Genesse a Wylie Deminovým. Bitva o pevnost Qala-e Džangi: Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek Doug Stanton Nakladatel: Omnibooks 2015 Bitva o pevnost Qala-e-Džangi : nekonvenč...SOUVISEJÍCÍ KNIHY