Co je život ?: Jak se chemie stává biologií

Co je život ?: Jak se chemie stává biologií - Addy Pross | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Addy Pross
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Co je život ?: Jak se chemie stává biologií.pdf


Chcete si knihu přečíst?Co je život ?: Jak se chemie stává biologií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Addy Pross. Číst Co je život ?: Jak se chemie stává biologií Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přestože nemůžeme vyloučit, že se život v nějaké primitivní podobě nachází i jinde ve sluneční soustavě, pouze na Zemi se jedná o fenomén takřka všudypřítomný. V nejrůznějších formách jej najdeme na souši i v oceánech, ve vzduchu i pod zemí, v termálních pramenech i na vrcholcích hor. O životě víme mnohé, ale řešení té nejdůležitější otázky nám nadále uniká. Kdysi si ji v knize Co je život? (1944) položil i slavný fyzik Erwin Schrödinger a jeho příkladu následovaly celé zástupy vědců. Kdy se neživot změnil v život? Kde se to stalo? Co k tomu bylo potřeba? Co mají všechny živé formy společné? A konečně, měli bychom řešení této otázky hledat v biologii, nebo spíše v chemii a fyzice, popřípadě někde úplně jinde? S definitivní odpovědí dosud nikdo nepřišel, ale možná je to i tím, že si neklademe ty správné otázky. Další a potenciálně zásadní střípek do této skládačky přidává chemik Addy Pross, který se snaží hledat spojnice mezi chemií a biologií a ukazuje, že řada biologických jevů vychází z chemických a fyzikálních principů. A když si jejich podstatu uvědomíme, možná nám konečně pomohou zodpovědět otázku: Co je život?


...ivot? - Jak se chemie stává biologií - Addy Pross - Přestože nemůžeme vyloučit, že se život v nějaké primitivní podobě ... Addy Pross: Co je život? Jak se chemie stává biologií ... ... .. | Nakladatelství Dokořán Reportáže Vrah z města meruněk k poslechu na Českém rozhlase Vltava . Co je život ? Jak se chemie stává biologií ... který se snaží hledat spojnice mezi chemií a biologií a ukazuje, že řada biologických jevů vychází z chemických a fyzikálních principů. A když si jejich podstatu uvědomíme, možná nám konečně pomohou zodpovědět otázku: Co je život? ... chemie se za posled ... Co je život ?: Jak se chemie stává biologií - KOSMAS.cz ... . A když si jejich podstatu uvědomíme, možná nám konečně pomohou zodpovědět otázku: Co je život? ... chemie se za posledních několik miliard let nezměnily, což . znamená, že budeme-li dnes studovat správný typ chemie, můžeme se dozvědět něco o tom, co se odehrálo před miliardami let. A tím správným typem chemie...SOUVISEJÍCÍ KNIHY