České a moravské vltavíny

České a moravské vltavíny - Radek Hanus, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Radek Hanus,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
České a moravské vltavíny.pdf


Chcete si knihu přečíst?České a moravské vltavíny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Hanus,. Číst České a moravské vltavíny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vltavíny jsou považovány za české národní kameny. Kniha objasňuje vznik vltavínů, který by neproběhl bez doteku vesmíru. Upřesňuje jejich výjimečné postavení ve skupině tektitů. Poprvé ukazuje možnosti, jak je odlišit od pouhého skla nebo padělků. Představuje vltavíny jako oblíbené drahé kameny používané ve špercích. Zájemcům o esoteriku shrnuje nejdůležitější informace o těchto kamenech. Jedinečná je kapitola "Naleziště vltavínů", která poprvé zobrazuje takové množství českých i moravských vltavínů v jejich přirozené kráse.


...ě zbarvené české a moravské vltavíny se dnes nachází především na polích, pod nimiž leží písčitá vrstva původních sedimentů ... České a moravské vltavíny - Radek Hanus, pevná vazba ... ... . Při hluboké orbě se vltavíny z písků přimíchají do vrstvy zeminy a dostanou se na povrch. Díky častému pohybu a těžké zemědělské technice jsou však bohužel často ... Radek HANUS: České a moravské vltavíny, Granit 2015 J. BAIER: Zur Herkunft und Bedeutung der Ries-Auswurfprodukte für den Impakt-Mechanismus . in: Jahrbericht. Mitteilungen oberrheinischen geologischen Verein, N. F. 91, 9-29, 2009. Vltavíny z nalezišť od Dalešic a Dukovan dosahuj ... České a moravské vltavíny - Radek Hanus; kolektív | Knihy ... ... . in: Jahrbericht. Mitteilungen oberrheinischen geologischen Verein, N. F. 91, 9-29, 2009. Vltavíny z nalezišť od Dalešic a Dukovan dosahují v rámci moravských lokalit relativně nejnižší hmotnosti (6-11,7 g). Největší nalezený vltavín z této oblasti váží 150 g a je uložen ve sbírkách Moravského zemského muzea v B...SOUVISEJÍCÍ KNIHY