Curculio aneb Darmojed

Curculio aneb Darmojed - Plautus Titus Maccius | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Plautus Titus Maccius
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Curculio aneb Darmojed.pdf


Chcete si knihu přečíst?Curculio aneb Darmojed ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Plautus Titus Maccius. Číst Curculio aneb Darmojed Online je nyní tak snadné!

POPIS


První český překlad Plautovy komedie Curculio se pokouší zprostředkovat českým čtenářům hru tak, aby k nim antický autor promlouval jazykem srozumitelným a aktuálním, aby se pokud možno neztratilo nic z jeho specifického humoru a zůstaly zachovány divadelní kvality originálu – tedy jeho potenciál k předvádění na jevišti. Titus Maccius Plautus je již od antiky pokládán za největšího římského komediografa. Jeho autorský styl byl tehdy i dnes pozoruhodný především kombinací jazykového humoru a karnevalové nevázanosti, v níž si otroci vyměňují role se svými pány a k jídlu a milostným pletkám není nikdy daleko. Plautovy hry ovlivnily mnoho pozdějších dramatických autorů, Shakespearem počínaje a autory 19. a 20. století konče.


... staging of a new Czech translation of a comedy Curculio by Plautus ... Titus Maccius Plautus: Curculio aneb Darmojed (repríza ... ... . University cinema Scala, 24th January 2018. More at: https://classics.phil.muni.cz/darmojed (in Czech only) A trailer to the students' theatre play - a comedy of the Roman playwright Titus Maccius Plautus "Curculio" in a new Czech translation. For more see: classics.phil.muni.cz/darmojed (in Czech only) Plautův Curculio aneb Darmojed vyšel ve dvojjazyčném komentovaném vydání Dlouho připravovaný a nedávno úspěšně inscenovaný nový český překlad Plautovy komedie Curculio aneb Darmojed vyšel nyní již také knižně v zrcadlovém latinsko-českém vydání s obsáhlou studií a komentářem. Curculio aneb Darmojed Plautus Titus Maccius Nakladatel: Jednota ... Curculio aneb Darmojed - Plautus Titus Maccius | KOSMAS.cz ... ... . Curculio aneb Darmojed Plautus Titus Maccius Nakladatel: Jednota klasických filologů 2020 Brněnská derniéra | Plautus: Curculio aneb Darmojed. Public · Hosted by ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY